Biłgoraj: Uczniowie LO im. ONZ dbają o bezpańskie zwierzęta

  • 04.11.2017, 13:00
  • ak
Biłgoraj: Uczniowie LO im. ONZ dbają o bezpańskie zwierzęta LO im. ONZ Biłgoraj
Spotkania, rozmowy, prelekcje, ale też aukcje i zbiórki darów - tak w Liceum Ogólnokształcącym im. ONZ w Biłgoraju obchodzono Światowy Dzień Zwierząt i Dzień św. Franciszka. Na tych akcja skorzystają bezpańskie psy z przytuliska w Józefowie.

Biłgorajscy licealiści mieli w zeszłym miesiącu okazję do spotkania z zakonnicami ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi w Łabuniach, które przybliżyły młodzieży postać św. Franciszka.

Z młodymi miłośnikami zwierząt z klasy biologiczno-chemicznej spotkała się Sylwia Buszkowska-Znak z Przychodni Weterynaryjnej WET-MEDICAL. Mówiła m.in. o prawidłowej opiece i pielęgnacji zwierząt.

Z kolei grupa „ONZ pomaga zwierzętom” uczestniczyła w warsztatach z zakresu dogoterapii prowadzonych przez Marcin Obszyńskiego. Licealiści projektowali również koszulki promujące pomoc zwierzętom i ich adopcję.

W szkole odbył się także kiermasz ciast, z którego dochód zostanie przekazany do schroniska dla zwierząt w Józefowie. Tam też pojedzie karma oraz koce zebrane w klasach. Na ten sam cel trafią pieniądze z prowadzonego na facebooku „bazarku drobiazgów”, gdzie licytacje potrwają jeszcze do 19 listopada.

Inicjatorem działań i koordynatorem obchodów Światowego Dnia Zwierząt i Dnia św. Franciszka w biłgorajskim liceum jest Anna Dobraczyńska.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe