Zwierzyniec: Odbyła się kwesta. Jest ponad 7 tys. zł na odnowę nagrobków

  • 03.11.2017, 10:32
  • ak
Zwierzyniec: Odbyła się kwesta. Jest ponad 7 tys. zł na odnowę nagrobków
Ponad 7 tysięcy złotych trafiło do puszek podczas kwesty, która w środę (1 listopada) odbyła się na cmentarzu w Zwierzyńcu.

W tym roku w zwierzynieckiej kweście uczestniczyło ponad 80 osób. Byli wśród nich samorządowcy, członkowie Towarzystwa Miłośników Zwierzyńca, uczniowie i nauczyciele miejscowych szkół.

Ile dokładnie udało im się zebrać, okaże się, gdy bank przeliczy pieniądze, ale wiadomo, że na ratowanie zabytkowych nagrobków w Zwierzyńcu przybędzie przeszło 7 tys. zł.

To powinno wystarczyć na odnowienie kolejnych dwóch grobowców. Do tej pory dzięki hojności odwiedzających zwierzyniecka nekropolie udało się uratować 23 nagrobki. Najnowsze renowacje zakończyły się tuż przed tegoroczną zbiórką, a dotyczyły pomników Aleksandra Czerneckiego z 1918 roku, Kaśmiery Dudek z 1923 i Michaliny Erli z 1926 roku. 

CZYTAJ TAKŻE: REKORDOWA KWESTA NA CMENTARZU PARAFIALNYM W ZAMOŚCIU

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe