Po interwencji Kroniki Tygodnia usterka na torach naprawiona

  • 31.10.2017, 06:00
  • mk
Po interwencji Kroniki Tygodnia usterka na torach naprawiona
Drobną usterkę na torach, kilka kroków od przejazdu z ulicą Okopową dostrzegł nasz czytelnik, emerytowany kolejarz. Martwił się, że może stać się ona przyczyną groźnego wypadku. Zaniepokojony przyszedł nam o tym powiedzieć. O sprawie poinformowaliśmy PKP. Sygnał potraktowano poważnie – usterka została naprawiona.

Mężczyzna, który przyszedł do naszej redakcji, twierdził, że wypatrzył tę usterkę, idąc chodnikiem. Zwrócił uwagę na uszkodzenie, bo choć od dawna jest na emeryturze, to nadal jest uczulony na takie rzeczy, bo pracował kiedyś na kolei jako kontroler jakości w transporcie.

– Zauważyłem, że na torach kolejowych kilka kroków od przejazdu z ulicą Okopową jedna z nakładek łączących szyny, złącze szyn, jest pęknięte, a jedna ze śrub wykręcona. Może grasowali tu złomiarze? Od czasu kiedy pracowałem na kolei dużo się pozmieniało, więc teraz nie wiem gdzie to zgłosić. Może to nic wielkiego, ale źle złączone szyny mogą być nawet przyczyną wypadku, a wiadomo, że lepiej dmuchać na zimne –  tłumaczył nam przejęty mężczyzna.

Starszy Pan wyjaśniał, że podobne usterki mogą prowadzić do większych zniekształceń torów, a te np. do wykolejenia wagonów.

– Sprawa jest o tyle poważna, że to miejsce ruchliwe, nieopodal chodnika, jezdni, nietrudno więc o wypadek lub uszkodzenie torów czy wagonów – mówił były kolejarz. 

Przekazaliśmy wątpliwości mężczyzny służbom kolejowym. W sekretariacie Zakładu Linii Kolejowych usłyszeliśmy, że sprawa zostanie zbadana, a jeśli problem rzeczywiście istnieje, usterka zostanie naprawiona. 

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

mk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe