sobota, 20 kwietnia 2024 15:23

Zamość: Udany start zawodników UKS Centrum Sztuk Walki Lider na mistrzostwach Europy

Wysoką formę pokazali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Centrum Sztuk Walki Lider Zamość podczas Mistrzostw Europy Kadetek w Sumo w Warszawie.

Autor: UKS Lider Zamość

Podopieczni trenerów Klaudii Dudek i Sławomira Dudka z UKS Lider rywalizowali w stolicy z najlepszymi zawodnikami z Europy.

Bardzo dobrze powalczyła Klaudia Solan, która w drodze do finału pokonała zawodniczkę z Węgier i Estoni. W walce o złoto uległa Białorusince i zakończyła zawody ze srebrem w kategorii wagowej 60 kg.

Jej klubowa koleżanka Aleksandra Maziarczyk również wywalczyła krążek w tym kolorze, rywalizując w kategorii 65 kg, a Martyna Kłos w wadze plus 65 kg zdobyła brązowy medal.

Martyna i Aleksandra zostały wytypowane przez trenera kadry narodowej do walk drużynowych, gdzie po wygranych meczach z drużynami Niemiec i Estonii Polki wywalczyły brązowy medal drużynowo.

W mistrzostwach Europy w Warszawie walczyły również inne kluby z Zamościa.

Podopieczni Ryszarda Radlińskiego z UKS Sorga Zamość zajęli następujące miejsca:
- Marta Gruszkiewicz 45 kg III miejsce kadet
- Michał Sokołowski 75 kg I miejsce kadet
- Michał Marguła 60 kg III miejsce junior
- Wiktoria Kiszczak 55 kg V miejsce kadet

Martin Sędłak (55 kg) z UKJ Legion Zamość był trzeci w grupie młodzików. Jego trenerem jest Sebastian Włodarczyk.

KS Agros Zamość miał również swoją reprezentację. Jagoda Gniwek (+ 60 kg) zdobyła srebro w kategorii młodzik. Trzecie miejsce na podium wywalczył natomiast Jakub Antoszewski 90 kg (trener Daniel Chwastek).