Gm. Biłgoraj: Jednostka OSP w Soli dostała nowy samochód

  • 28.10.2017, 13:41
  • ak
Gm. Biłgoraj: Jednostka OSP w Soli dostała nowy samochód KP PSP Biłgoraj
Druhowie z jednostki OSP w Soli (gm. Biłgoraj) mają powody do zadowolenia. Doczekali się nowiutkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Uroczyste przekazanie auta odbyło się przed tygodniem.

Ten wóz jest nie tylko nowy, ale też nowoczesny. Ma na wyposażeniu sprzęt ratowniczo-gaśniczy i specjalistyczny do ochrony dróg oddechowych, a także pomiarowy.

Zakup był kosztowny. Pieniądze pochodziły z krajowego systemu ratowniczo – gaśniczego (318 tys. zł), od firm ubezpieczeniowych (300 tys.zł.), środków własnych OSP Sól (ok. 102 tys. zł.) oraz budżetu gminy Biłgoraj (50 tys. zł).

Uroczystości przekazania samochodu rozpoczęły się mszą świętą. Kluczyki do pojazdu przekazał strażakom z Soli zastępca komendanta głównego nadbryg. Marek Jasiński w asyście komendanta wojewódzkiego st. bryg. Grzegorza Alinowskiego. 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe