Hrubieszów: Ziemia Hrubieszowska z poezji i prozie. Wyniki konkursu recytatorskiego (ZDJĘCIA)

  • 26.10.2017, 08:10 (aktualizacja 26.10.2017, 08:19)
  • ak
Hrubieszów: Ziemia Hrubieszowska z poezji i prozie. Wyniki konkursu recytatorskiego (ZDJĘCIA) MBP Hrubieszów
Dokładnie 26 młodych wykonawców wzięło udział w 16. Konkursie Recytatorskim Ziemia Hrubieszowska w Poezji i Prozie. Zorganizowała go Miejska Biblioteka Publiczna przy wsparciu burmistrza Hrubieszowa. Finał odbył się we wtorek 24 października w Hrubieszowskim Domu Kultury.

Najsilniej obsadzona była najmłodsza kategoria wiekowa, uczniów klas I - III szkół podstawowych, ale w konkursie wzięli udział także ich starsi koledzy, gimnazjaliści i uczniowie szkół średnich. 

W tej pierwszej grupie laureatami zostali Paweł Stankiewicz i Oliwia Kisielewicz ze Szkoły Podstawowa nr 1 w Hrubieszowie. Wśród uczniów klas IV - VI nagrody otrzymali Marcela Mazurek i Jakub Sowa ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Hrubieszowie. W gronie siódmoklasistów i gimnazjalistów najlepiej wypadła Izabela Ciesielczuk z Zespołu Szkół nr 2, a w gronie najstarszych recytatorów - Emilia Tomaszewska ze ZS nr 1 i Weronika Żytowiecka z ZS nr 2 w Hrubieszowie.

Jury przyznało też pięć wyróżnień. Ich laureaci to: Olaf Lewandowski z SP 1, Klaudia Szkutnik, Zuzanna Czernysz i Aleksandra Feliksiak z SP 3 oraz Wiktoria Rozwadowska z ZS 1 w Hrubieszowie.

 

ak

Zdjęcia (14)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe