W Radecznicy jest p.o. wójta. To Marian Szuper

  • 24.10.2017, 13:30
  • roh
W Radecznicy jest p.o. wójta. To Marian Szuper Lubelski Urząd Wojewódzki
Marian Szuper (l. 52) z Hedwiżyna (na zdjęciu z wojewodą Przemysławem Czarnkiem) od czwartku 19 października objął funkcję pełniącego obowiązki wójta gminy Radecznica. Zastąpił Edwarda P. skazanego prawomocnie za seksaferę.

Edward P. stracił mandat wójta Radecznicy z dniem 4 października. Stało się to po prawomocnym wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego, który oddalił skargę kasacyjną wójta na postanowienie komisarza wyborczego w Zamościu stwierdzającego wygaśnięcie mandatu. Edward P. został bowiem prawomocnie skazany za to, że będąc jeszcze dyrektorem szpitala psychiatrycznego w Radecznicy uzależniał zatrudnienie kobiet od ich zgody na nawiązanie z nim stosunków o charakterze erotycznym.

Marian Szuper na stanowisko pełniącego obowiązki wójta gminy Radecznica został wyznaczony przez premier RP Beata Szydło. Rekomendował go wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. Marian Szuper jest pracownikiem Starostwa Powiatowego w Zamościu, byłym radnym gminy Biłgoraj. Z zawodu jest leśnikiem. Będzie pełnił obowiązki do czasu wyboru nowego wójta.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

roh

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe