Hrubieszowskie: Kontrabanda przyleciała z Ukrainy... motolotnią

  • 22.10.2017, 08:00 (aktualizacja 31.10.2017, 12:40)
  • ak
Hrubieszowskie: Kontrabanda przyleciała z Ukrainy... motolotnią NOSG
W kolejce na granicy można się narazić na szczegółową kontrolę. Jeśli przerzuca się nielegalny towar w przestworzach, takie ryzyko nie istnieje. Z tego przekonania wychodzą przemytnicy. Okazuje się jednak, że nie zawsze mają rację. Ostatnio w Dołhobyczowie straż graniczna przejęła kontrabandę, która do Polski z Ukrainy była transportowana... motolotnią.

To było w nocy 18 października. Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Dołhobyczowa obserwowali, jak zawsze, podległy sobie teren i nagle w powietrzu, na dość dużej wysokości zobaczyli jakiś obiekt latający.

– Przemieszczał się on z kierunku wschodniego w głąb terytorium Polski. Dzięki użyciu urządzeń do obserwacji nocnych funkcjonariuszom udało się szybko zlokalizować miejsce, w które pilot motolotni wyrzucił pudła – relacjonuje Dariusz Sienicki, rzecznik NOSG.

Kontrabanda spadł w okolicach Adeliny w gminie Werbkowice. Gdy pogranicznicy dotarli tam, zauważyli poruszający się bez włączonych świateł samochód. Dali kierowcy sygnał, by się zatrzymał, ale ten rzucił się do ucieczki. Wjechał do lasu, a później porzucił auto i zaczął biec.

– Po pościgu został jednak ujęty. Uciekinierem okazał się być 27-letni ob. Ukrainy, który wcześniej legalnie wjechał do Polski. W fiacie ducato miał pakiety wypełnione nielegalnymi papierosami o wartości ponad 120 tys. zł. Zatrzymany mężczyzna, odpowie teraz za przestępstwo skarbowe, trwa ustalanie organizatorów tego przemytu – podsumowuje Sienicki.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Łukasz
Łukasz 31.10.2017, 11:35
W okolicach Adeliny, nie Adelina. I co oznacza "hrubieszowskie"? Województwo, ziemie? ;)
A tak w ogóle to dzięki za ciekawy artykuł.
Pozdrawiam serdecznie!

Pozostałe