Seniorze, wyjdź z domu! - zaprasza ZUS

  • 21.10.2017, 16:30
  • ak
Seniorze, wyjdź z domu! - zaprasza ZUS
Porady i wykłady specjalistów wielu instytucji, a nawet koncert - tak w skrócie przedstawia się program Dnia Seniora, który ZUS planuje na piątek (27 października).

Blok wydarzeń na Dzień Seniora zaplanowano w największych miastach naszego regionu. 

W Biłgoraju o godzinie 12 w Biłgorajskim Centrum Kultury (ul. Kościuszki 16) startują prelekcje specjalistów. Spotkanie rozpoczną eksperci ZUS z prezentacją „ZUS dla seniora”. Słuchacze dowiedzą się m.in. od czego zależy wysokość emerytury, na jakich zasadach można dorabiać do przyznanego świadczenia, a także jak sprawdzać swoje dane w ZUS przez internet.

Przedstawiciele NFZ opowiedzą o leczeniu sanatoryjnym oraz zaopatrzeniu w środki pomocnicze (np. okulary, laski). Biłgorajska Agencja Rozwoju Regionalnego opowie o szkoleniach z zakresu kompetencji cyfrowych, natomiast specjalista rehabilitant – o wpływie aktywności fizycznej na zdrowie. Do godz. 15 będzie też można skorzystać z indywidualnych porad ekspertów ZUS. Spotkanie umilą występy artystyczne Klubów Seniora „Złota Jesień”, „Złoty Wiek” i zespołu Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W Zamościu obchody Dnia Seniora zaczną się już w poniedziałek (23 października) prezentacją „ZUS dla seniora” podczas zajęć Uniwersytetu Trzeciego Wieku (sali 105 przy ul. Sienkiewicza 22 a). Początek o godz. 11.

Tego samego wykładu będzie można posłuchać 27 października o godz. 11 w siedzibie zamojskiego ZUS, przy ul. Kiepury 2. Będzie też czas na rozwianie indywidualnych wątpliwości. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Chętni będą mogli zarejestrować się w Platformie Usług Elektronicznych ZUS i zobaczyć, jak wykorzystywać możliwości tego portalu.

W Tomaszowie Lubelskim w siedzibie ZUS na ul. Jana Pawła II 6, wykład „ZUS dla seniora” zaplanowano na godz. 10. Będzie też prelekcja eksperta urzędu skarbowego. Po wykładach, aż do godziny 14 będzie można skorzystać z indywidualnych porad emerytalnych.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe