Dołhobyczów: Ukrainiec próbował nielegalnie wywieźć z Polski broń

  • 20.10.2017, 11:03 (aktualizacja 20.10.2017, 11:04)
  • ak
Dołhobyczów: Ukrainiec próbował nielegalnie wywieźć z Polski broń NOSG
Schował broń pod dywanikiem w swoim samochodzie i myślał, że ta skrytka wystarczy do przekroczenia granicy. Ale 30-letniemu obywatelowi Ukrainy nie udało się opuścić naszego kraju z tzw. wiatrówką. Znaleźli ją bowiem strażnicy graniczni z Dołhobyczowa.

Cudzoziemiec wracał do swojej ojczyzny na początku tego tygodnia. gdy wjechał na przejście graniczne w Dołhobyczowie, nie wspomniał o tym, że wiezie broń. Trudno się zresztą dziwić, bo nie miał na nią żadnych wymaganych dokumentów. Dlatego, gdy funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej natrafili pod samochodowym dywanikiem na wiatrówkę, natychmiast ją Ukraińcowi odebrali.

– Broń nie posiadała  oznaczeń umożliwiających jej identyfikację. Została zabezpieczona i przesłana do ekspertyzy w celu ustalenia jej przeznaczenia. Podróżny wyjaśnił, iż wiatrówkę zakupił na bazarze – relacjonuje Dariusz Sienicki, rzecznik NOSG.

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe