Zamość: Remontują piękną Infułatkę! (ZDJĘCIA)

  • 19.10.2017, 10:59 (aktualizacja 19.10.2017, 12:04)
  • bn
Zamość: Remontują piękną Infułatkę! (ZDJĘCIA) Bogdan Nowak
To świetna wiadomość. Ruszyły prace remontowe w dawnej rezydencji infułatów zamojskich czyli tzw. Infułatce. To jeden z najstarszych i najciekawszych budynków w Zamościu. Wybudowano go pod koniec XVI w.

Jaki będzie zakres prac, ile dokładnie pieniędzy pochłonie ta inwestycja oraz kto jest jej wykonawcą? Dowiemy się tego dopiero jutro. Odbędzie się wówczas konferencja zorganizowana przez ks. Adama Firosza, proboszcza parafii "katedralnej" w Zamościu. W komunikacie dla mediów napisano jedynie, iż będą realizowane dwa projekty: "Fabrica Ecclesiae'' - remont zabytkowego budynku Infułatki na cele rozwoju działalności kulturalno-edukacyjnej zespołu katedralnego w Zamościu wraz z zagospodarowaniem terenu'' oraz ,,Remont zabytkowego budynku Wikarówki wraz z zagospodarowaniem terenu oraz elewacji wejścia do Kazamat Bastionu II na cele utworzenia: Skarbca historii, sztuki i nauki w Zamościu". 

Więcej szczegółów na temat tej bardzo ważnej dla Hetmańskiego Grodu inwestycji w najbliższym, papierowym wydaniu Kroniki Tygodnia. 

bn

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe