Gm. Rachanie: Michalów chce do Europy

  • 19.10.2017, 06:00 (aktualizacja 19.10.2017, 06:24)
  • roh
Gm. Rachanie: Michalów chce do Europy
Szkoła w Michalowie (gm. Rachanie) chce wejść na europejskie salony. Pomóc ma w tym jej Europejska Szkoła w Cottbus w Niemczech, z którą szkoła odnowiła właśnie kontakty.

To zasługa Stanisława Ważnego – od września nowego dyrektora Zespołu Szkół w Michalowie. Stanisław Ważny od ponad 35 lat prowadzi w szkole w Michalowie Zespół Tańca Ludowego "Kleks". Z zespołem koncertował też kilkakrotnie w Cottbus. Potem, z niezależnych od niego powodów, kontakt się urwał.

Teraz jako dyrektor szkoły postanowił odnowić współpracę z Europejską Szkołą im. Regine Hildebrandt w Cottbus.

 – Pomogła mi w tym moja żona – nauczycielka języka niemieckiego w Zespole Szkół nr 1 w Tomaszowie Lubelskim, która podjęła się trudu pośrednictwa językowego – mówi Stanisław Ważny.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

roh

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe