Lubycza Królewska: Nauczycielki wróciły z Alcover

  • 20.10.2017, 06:09 (aktualizacja 20.10.2017, 06:14)
  • roh
Lubycza Królewska: Nauczycielki wróciły z Alcover
Nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Lubyczy Królewskiej przez tydzień gościły w Alcover, miasteczku położonym w Katalonii w Hiszpanii. Pojechały tam w ramach międzynarodowego projektu ERASMUS+, który realizuje szkoła.

Wyjazd do Hiszpanii był okazją do lepszego poznania kraju, jego mieszkańców, kultury, dziedzictwa, ale też wymiany doświadczeń. Nauczyciele mogli sprawdzić w praktyce swoją znajomość języka angielskiego. Lubyccy nauczyciele mogli też zobaczyć jak bogatą bazą dydaktyczną dysponuje partnerska szkoła, przekonać się, że uczniowie na lekcjach korzystają z laptopów, notebooków. Uczestniczyli też w warsztatach oraz atrakcjach przygotowanych specjalnie dla nich: pokazie sztucznych ogni w asyście bębnów oraz budowie żywej wieży z ludzi. Zwiedzili wiele ciekawych miejsc m.in. Tarragonę i Barcelonę. 

Nie zabrakło też wymiany doświadczeń kulinarnych. Nauczyciele z Lubyczy Królewskiej przywieźli gospodarzom smakołyki: kiełbasę, kabanosy, sery wędzone oraz słodycze. Dyrektor szkoły w Alcover przygotował specjalnie dla nich tradycyjne hiszpańskie danie – paellę z owocami morza. 

roh

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe