Rachanie: Nikt nie chce być sekretarzem

  • 18.10.2017, 06:00 (aktualizacja 18.10.2017, 06:01)
  • roh
Rachanie: Nikt nie chce być sekretarzem
Od dwóch lat w gminie Rachanie nie ma sekretarza. Kiedy wójt Roman Miedziak ogłosił w końcu konkurs na to stanowisko, żaden kandydat nie był zainteresowany tą posadą.

Wakat na stanowisku sekretarza gminy Rachanie jest od 1 września 2015 roku, kiedy to z urzędu po 13 latach pełnienia tego stanowiska został zwolniony Ryszard Stanibuła. Stanibuła (związany z PSL) z przyczynami zwolnienia się nie zgodził, sprawa trafiła do sądu pracy. Ostatecznie Stanibułę przygarnął starosta tomaszowski Jan Kowalczyk i zaproponował mu objęcie stanowiska etatowego członka zarządu powiatu tomaszowskiego. Sprawa w sądzie skończyła się ugodą. Gmina Rachanie zapłaciła byłemu sekretarzowi 15 tys. zł odszkodowania.

Obowiązki, które pełnił etatowy sekretarz przejął Jan Fila (PiS), który od 8 stycznia 2015 roku pracował w Urzędzie Gminy Rachanie jako zastępca wójta Romana Miedziaka (PiS). Ale i Jan Fila 18 października ubiegłego roku pożegnał się z urzędem w Rachaniach. Na własną prośbę. Wybrał lepiej płatną posadę dyrektora Rejonu Energetycznego Tomaszów Lubelski.

Od tego czasu stanowisko zastępcy ani sekretarza nie jest obsadzone.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

roh

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zawisza Ciemny
Zawisza Ciemny 19.10.2017, 06:25
Tomaszowiaki mówią, że starostwo to taki Brat Albert

Pozostałe