Zosin: Kradzionym busem Ukrainiec wiózł kradzione części

  • 16.10.2017, 10:56
  • ak
Zosin: Kradzionym busem Ukrainiec wiózł kradzione części NOSG
Volkswagen został 10 lat temu skradziony w Andorze. Nie wiadomo, skąd pochodzą części samochodowe, które 31-letni Ukrainiec próbował busem wywieźć z Polski do swojego kraju. Stracił i pojazd i łupy. Został zatrzymany przez strażników granicznych na przejściu w Zosinie.

Mężczyzna chciał wyjechać z Polski w ostatni czwartek (12 października). – W trakcie kontroli granicznej funkcjonariusze zauważyli w wartym ok. 12 tys. zł volkswagenie pojeździe brak tabliczki znamionowej, usunięte naklejki identyfikacyjne oraz skorodowany numer nadwozia – relacjonuje Wojciech Kopeć z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Jego koledzy z Zosina postanowili bliżej przyjrzeć się samochodowi i wtedy okazało się, że zamontowany w nim silnik jest kradziony, a sam pojazd widnieje w  bazach danych jako utracony w 2007 roku w Andorze. Poza tym busem wiezione były części samochodowe również pochodzące z kradzieży. Ich wartość oszacowano na ok. 35 tys zł.

– Od początku roku funkcjonariusze NOSG odzyskali pochodzące z przestępstwa pojazdy o wartości ponad 12,5 mln zł. Zabezpieczyli też części samochodowe pochodzące ze skradzionych pojazdów, których wartość szacuje się na ponad 1 mln zł – podsumowuje Wojciech Kopeć.

ak

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe