Zamość: Relikwie św. Rity w parafii Świętej Bożej Opatrzności

  • 16.10.2017, 07:00
  • ak
Zamość: Relikwie św. Rity w parafii Świętej Bożej Opatrzności
To będzie ważne wydarzenie dla wszystkich wiernych z zamojskiej parafii Świętej Bożej Opatrzności. w najbliższą niedzielę (22 października) wprowadzone do niej zostaną relikwie św. Rity.

W uroczystościach weźmie udział biskup Marian Rojek, ordynariusz diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Nabożeństwo do s. Rity rozpocznie się o godz. 16.30. Później w kościele wysłuchać będzie można wykładu, który wygłosi ks. Zygmunt Jagiełło. Na godz. 18 zaplanowano uroczyste wprowadzenie relikwii świętej do kościoła, a następnie indywidualną adorację wiernych.

Św. Rita urodziła się prawdopodobnie w 1381 roku jako jedyne dziecko prostych Włochów – Antoniego i Amaty Lotti. Na chrzcie otrzymała imię Margarita. Jako mała dziewczynka nie stwarzała rodzicom problemów, była wesoła, pogodna i pracowita. Od najmłodszych lat wierzyła, że prawdziwym pięknem jest piękno duszy miłującej Jezusa. Z wiekiem jej wiara pogłębiała się. Pragnęła wstąpić do zakonu, ale została wydana za mąż za Paula Manciniego. Ten okazał się człowiekiem gwałtownym, rozpustnym i skłonnym do awantur. Rita z pokorą znosiła upokorzenia i brutalne traktowanie ze strony męża. Urodziła dwóch synów. Mimo że pod koniec życia Mancini za sprawą żony poprawił swój charakter, jego przyjaciele zdradzili go i został zamordowany. Tuż przed śmiercią przeprosił Rytę i poprosił Kościół o wybaczenie.

W Kościele Katolickim św. Rita uznawana jest za świętą od spraw trudnych i beznadziejnych, patronkę matek i kobiet we wszystkich sytuacjach życiowych.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe