Zwierzyniec: Stowarzyszenie kwaterodawców ma już 20 lat. Dzisiaj jubileusz

  • 14.10.2017, 12:06
  • ak
Zwierzyniec: Stowarzyszenie kwaterodawców ma już 20 lat. Dzisiaj jubileusz mamik / fotopolska.eu
Już od 20 lat działa Stowarzyszenia Kwaterodawców Miasta i Gminy Zwierzyniec. To najstarsza tego typu organizacja na Roztoczu. Dzisiaj jej członkowie będą świętować okrągły jubileusz. Uroczystości rozpoczną się o godz. 14 w Hotelu "Roztocze".

Przy tej okazji warto przypomnieć w skrócie, jak wyglądały te dwie dekady działalności Stowarzyszenia, które powstało jesienią 1997 roku z inicjatywy Marka Marcoli przy współudziale Zofii Pilip i Grażyny Karskiej. 8 października 1997 roku odbyło się zebranie założycielskie, zaś 14 grudnia – już po formalnej rejestracji – przeprowadzono inauguracyjne Walne Zgromadzenie Członków.

Pierwszym prezesem została Grażyna Karska, potem kolejno sprawowali tę funkcję Marek Marcola, Jadwiga Zaręba, Marian Koman, Mariola Bizior oraz aktualnie Wojciech Popko. Logo opracował Wojciech Kurzępa. W momencie powstania Stowarzyszenie liczyło 21 członków, którzy dysponowali 159 miejscami noclegowymi. Dziś jest 30 członków z ogólną bazą ponad 500 łóżek oferowanych letnikom.

Jednym z najważniejszych celów Stowarzyszenia była i jest promocja oferty członków, jak i Roztocza. Prawie corocznie wydawany jest własny folder bądź też wykupywany jest udział w innych zbiorczych wydawnictwach. Prowadzona jest strona internetowa www.noclegi.zwierzyniec.com.

Oprócz tego, przedstawiciele organizacji uczestniczą w wielu liczących się imprezach targowych w Polsce. Zwierzynieckie stowarzyszenie jest członkiem założycielem Lubelskiego Związku Stowarzyszeń Agroturystycznych, należy również do Ogólnopolskiej Federacji Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne” oraz LOT „Zamość i Roztocze”. Od samego początku współpracuje z samorządem lokalnym i innymi podmiotami zajmującymi się rozwojem turystyki.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe