Tomaszów Lubelski: Komórkomania w ZS nr 3. Przybyło dawców szpiku

  • 14.10.2017, 05:44 (aktualizacja 14.10.2017, 05:55)
  • ak
Tomaszów Lubelski: Komórkomania w ZS nr 3. Przybyło dawców szpiku ZS nr 3 Tomaszów Lubelski
Mnóstwo osób dowiedziało się, jak łatwo jest pomóc osobom chorym na nowotwory krwi, a trzynaście zarejestrowało się w bazie fundacji DKMS - taki efekt dała akcja komórkowania zorganizowana w Zespole Szkół nr 3 im. Macieja Rataja w Tomaszowie Lubelskim.

Dzień Dawcy Szpiku Kostnego został w ZS nr 3 zorganizowany przez wolontariuszy ze szkolnego internatu i koła PCK, których wspierała Fundacja DKMS Polska.

Rejestrację potencjalnych dawców szpiku kostnego poprzedziły prelekcje na temat leczenia nowotworów krwi. Na terenie miasta i w tomaszowskich szkołach rozwieszono też plakaty informacyjne Komórkomanii.

M.in. dzięki temu zarejestrowało się 13 potencjalnych dawców szpiku kostnego. Była to już trzecia taka akcja przeprowadzona w ZS nr 3.

W przedsięwzięcie zaangażowali się: Anna Korniak, Dagmara Kurniewicz, Małgorzata Sobuś, Dominika Kawka, Dorota Zeniuk, Mariola Młynarczyk oraz Karolow Piskor, a także Dominika Skubis, Weronika Lizak, Weronika Kawka, Ilona Kawka, Oliwia Krawiec, Natalia Duda i Klaudia Pisarek.

Opiekunami i koordynatorami akcji byli: Małgorzata Szałapaj, Maria Beńko i Małgorzata Wirowska - Ostrówka.

CZYTAJ TAKŻE: KOMÓRKOMANIA W III LO. JEST 95 DAWCÓW WIĘCEJ

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe