Biłgoraj: Nie ma grania. Celnicy skonfiskowali nielegalne automaty

  • 11.10.2017, 16:00
  • ak
Biłgoraj: Nie ma grania. Celnicy skonfiskowali nielegalne automaty Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
Biłgoraj był jednym z miast, w których ostatnio funkcjonariusze celni odnaleźli lokale z nielegalnymi automatami do gier hazardowych. Skonfiskowali tam aż 11 takich maszyn.

To był z pozoru zwykły kiosk. W żaden sposób nie oznaczono, że po wejściu do środka można pograć na "jednorękich bandytach", ale wewnątrz niewielkiego budyneczku w Biłgoraju funkcjonariusze celni znaleźli aż 11 urządzeń do nielegalnych gier hazardowych. Wszystkie zostały skonfiskowane.

Podobne działania prowadzono ostatnio również w Białej Podlaskiej, gdzie znaleziono 7 maszyn do gier, a także w Parczewie. Tam zarekwirowane zostały 2 maszyny.

Służba celna przypomina, że od 1 kwietnia państwo ma monopol na urządzanie gier liczbowych, loterii pieniężnych, gry telebingo i gier na automatach poza kasynem gry. Monopolem państwa objęte jest również urządzanie gier hazardowych przez internet. Wyjątek stanowią zakłady wzajemne i loterie promocyjne.

Gry na automatach poza kasynami mogą być organizowane wyłącznie w punktach prowadzonych przez spółkę skarbu państwa - Totalizator Sportowy. Jednocześnie wprowadzony został zakaz posiadania automatów do gier hazardowych przez inne podmioty (za wyjątkami wskazanymi w ustawie - np. kasyna, dostawcy, serwisanci).

Urządzający nielegalnie grę hazardową, której urządzanie stanowi monopol państwa, powinien liczyć się z karą pieniężną w wysokości do 500 tys. zł. Niezależnie od tego organizatorom nielegalnego hazardu grozi też kara w wysokości 100 tys. zł od każdego nielegalnego automatu. Kara pieniężna liczona od każdego automatu dotyczy zarówno urządzającego grę hazardową, jak i posiadacza lokalu.

 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Waldek
Waldek 11.10.2017, 17:46
Wyrastają jak grzyby po deszczu. Dlaczego? Prawdę znalazłem tutaj http://finansewpraktyce.pl/cze…

Pozostałe