Rynek pracy na wschodzie Polski

  • 11.10.2017, 12:30
  • mk
Rynek pracy na wschodzie Polski pixabay.com
"Rynek pracy na wschodzie Polski – potrzeby i perspektywy" – to tytuł konferencji, która odbędzie się 17 października. Spotkanie organizuje Unia Szefów Firm Zamojszczyzny i Powiatowy Urząd Pracy w Zamościu.

Podczas konferencji poruszane będą tematy związane z naszym rynkiem pracy, z jego obecnymi problemami i wyzwaniami. Swoje wystąpienia zapowiedzieli m.in.: sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed, przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego, władze miasta i powiatu zamojskiego, przedsiębiorcy naszego regionu (wśród nich m.in. prezes Unii Szefów Firm Zamojszczyzny Jacek Socha i Tomasz Szewczyk z firmy Sitaniec Technology).

 – Spotkamy się z naszymi przedsiębiorcami po raz drugi w tym roku, aby podsumować to, co się udało zrobić, przedstawić dzisiejszą ofertę, a przede wszystkim zastanowić się nad rozwiązywaniem różnych problemów, które trapią zamojski rynek pracy. Mowa o aktywizacji osób po 50. roku życia, kształceniu zawodowym młodych, szukaniu fachowców z konkretnych dziedzin gospodarki, deficycie polskich pracowników i zatrudnianiu imigrantów zza wschodniej granicy. Myślę, że z dużym zainteresowaniem wysłuchamy ministra pracy jako strony rządowej, która podzieli się z nami planami na najbliższe lata – zapowiada Marian Hawrylak, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Zamościu. 

Konferencja objęta jest patronatem prezydenta Zamościa Andrzeja Wnuka i starosty powiatu zamojskiego Henryka Mateja. "Kronika Tygodnia" jest patronem medialnym wydarzenia.

mk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe