Szczebrzeszyn: Burmistrz Marian Mazur dementuje plotki

  • 10.10.2017, 06:00
  • Michał Karchut
Szczebrzeszyn: Burmistrz Marian Mazur dementuje plotki
Była kontrola CBA w UMiG w Szczebrzeszynie, czy jej nie było? Komu samorząd umarza podatki i dlaczego? O tym rozmawiamy z burmistrzem Marianem Mazurem.

Panie Burmistrzu, w ostatnim czasie pojawiły się plotki na Pana temat. Ponoć sprawa dotyczy kontroli CBA w UM Szczebrzeszyn. Czy takie zdarzenie miało miejsce?

 – Owszem, od marca do czerwca br. zostało przeprowadzone postępowanie kontrolne funkcjonariuszy delegatury CBA w Lublinie. Potem rozniosła się fama jakobym został aresztowany. Te nieprawdziwe wieści mijają się z rzeczywistością, ponieważ nie zostałem skazany żadnym wyrokiem sądowym, a tym samym nie mogłem być pozbawiony wolności. Dlatego na łamach prasy pragnę zdementować pogłoski, które przedstawiają moją skromną osobę w tak niekorzystnym świetle.

 

Czego dokładnie dotyczyła kontrola CBA?

 – Przedmiotem kontroli były ulgi dla wybranych osób fizycznych i prawnych w podatku od nieruchomości, przekraczające 10 tys. zł. Takie ulgi udzieliliśmy sześciu podmiotom gospodarczym. Czterem umorzono zaległości podatkowe, dwóm przesunięto terminy płatności. 

Jakie pytania padły i jak na nie odpowiedział burmistrz Szczebrzeszyna, przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Michał Karchut

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe