Zamość: Za pan brat z ortografią. PWSZ i II LO organizują dyktando

  • 07.10.2017, 09:18
  • ak
Zamość: Za pan brat z ortografią. PWSZ i II LO organizują dyktando pixabay.com
To będzie już dziewiąta edycja konkursu dla mistrzów polskiej ortografii. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa i II Liceum Ogólnokształcące w Zamościu zapraszają gimnazjalistów i uczniów szkół średnich do udziału w Zamojskim Dyktandzie.

Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszy jest planowany na listopad i grudzień. Ma być organizowany w szkołach, które spośród swoich uczniów wyłonią najlepszych znawców polskiej ortografii i interpunkcji. Finał odbędzie się już w nowym roku w PWSZ w Zamościu. Trzech najlepszych uczestników konkursu otrzyma nagrody rzeczowe. Siedmiu kolejnych laureatów otrzyma wyróżnienia.

Udział w konkursie mogą brać młodzi ludzie z powiatów zamojskiego, tomaszowskiego, biłgorajskiego, hrubieszowskiego, krasnostawskiego, janowskiego i lubaczowskiego. Szkoły mają złożyć karty zgłoszenia uczniów do końca października w siedzibie PWSZ w Zamościu przy ul. Pereca 2.

Regulamin konkursu i karta zgłoszenia znajdują się na stronie www.pwszzamosc.pl. Dodatkowe informacje można uzyskać w Dziale Rozwoju PWSZ w Zamościu – tel. 84/ 638 34 44, e-mail: [email protected]

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe