Zamość: Już po Komórkomanii w III LO. Jest o 95 dawców więcej (ZDJĘCIA)

  • 04.10.2017, 15:00
  • ak
Zamość: Już po Komórkomanii w III LO. Jest o 95 dawców więcej (ZDJĘCIA) Justyna Książek
Aż 95 osób, uczniów i nauczycieli III Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu, ale też innych mieszkańców miasta dołączyło dzisiaj do grona potencjalnych dawców szpiku kostnego. Zarejestrowali się podczas akcji Komórkomania zorganizowanej w zamojskim liceum.

To nie była pierwsza taka akcja w III LO w Zamościu i podobnie jak poprzednia cieszyła się dużym zainteresowaniem. – Dzięki otwartym sercom uczestników, fundacja DKMS zyskała 95 nowych dawców zarejestrowanych w naszej szkole. Serdecznie wszystkim dziękujemy! – relacjonowała nam zaraz po zakończeniu rejestracji jedna z jej organizatorek Wiktoria Konaszczuk.

Wśród zarejestrowanych dzisiaj dawców szpiku dominowali uczniowie szkoły. Dlaczego się na to zdecydowali? – Zawsze chciałam pomóc, a to, że miałam przyjaciółkę, która zachorowała, dodatkowo mnie zmotywowało – powiedziała nam Natalia Pokrywka.

W podobnym tonie wypowiadali się inni. – Mamy możliwość pomóc chorym na nowotwory, bo przecież wszyscy mamy w sobie komórki macierzyste. A pomoc potrzebującym nic nie kosztuje, a poza tym przecież kiedyś my też możemy znaleźć się w potrzebie – wyjaśniały Zuzanna Grabowska, Agata Majder i Katarzyna Bednaruk.

ak

Zdjęcia (15)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe