Zamość: Z robotyką w przyszłość - projekt edukacyjny w SP nr 3

  • 01.10.2017, 06:24
  • ak
Zamość: Z robotyką w przyszłość - projekt edukacyjny w SP nr 3 pixabay.com
Już od listopada uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Zamościu będą mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach z robotyki. Projekt edukacyjny, realizowany w ramach programu Erasmus+, potrwa dwa lata.

Całość zatytułowana jest ”Z robotyką w przyszłość”, a dodatkowe zajęcia dla uczniów będą połączeniem robotyki i programowania.

Założenie jest takie, że poprzez zdobycie umiejętności budowania urządzeń i programowania ich pracy, młodzi ludzie będą utrwalać swoje umiejętności, wiedzę i zaspokajać ciekawość świata. Dzięki temu rozwiną też swoją kreatywność, kompetencje naukowe, rozumowanie matematyczne i zdolność formułowania wniosków.

Co równie ważne, cały projekt będzie realizowany w międzynarodowej grupie, której członkowie porozumiewać się mają w języku angielskim. Partnerami zamojskiej podstawówki są szkoły z Hiszpanii, Włoch oraz Rumunii. Koordynatorami projektu w SP nr 3 są: Dominika Krysiak, Daria Król oraz Anna Wróbel. 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe