Krynice: Recytowali i awansowali w konkursie im. Tomasza Zamoyskiego

  • 30.09.2017, 13:00
  • ak
Krynice: Recytowali i awansowali w konkursie im. Tomasza Zamoyskiego Organizatorzy
W czwartek (28 września) wyłoniono reprezentantów gminy Krynice do kolejnego etapu Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Tomasza Zamoyskiego, który organizuje Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Lubelskim.

Do gminnych eliminacji przystąpiło 24 recytatorów, którzy najlepiej wypadli na etapie szkolnym konkursu. Uczestnicy mieli możliwość wybrać dla siebie utwory wybranych lokalnych poetów, najczęściej decydowali się deklamować wiersze Bolesława Leśmiana, Zbigniewa Dmitrocy, Lusi Ogińskiej i Wacława Oszajcy, ale byli i tacy, którzy sięgnęli po poezje autorów związanych z gminą Krynice np. Stanisława Kaczora, Zuzanny Szwed i Wacława Oszajcy.

Wśród najmłodszych (uczniowie klas I-III) nominację do etapu powiatowego zdobył Błażej Karbowniczek z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Zwiartowie, który przygotowywał się pod kierunkiem Katarzyny Pałki. Na drugim miejscu znaleźli się wspólnie Julia Jamroż i Bogusz Świerzyński z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Hucie Dzierążyńskiej.

W kategorii uczniów klas IV - VI gminę Krynice reprezentować ma Bartosz Semczuk ze Szkoły Podstawowej w Krynicach. Recytator przygotowywał się pod kierunkiem Aliny Perdun. Kolejne miejsca zajęła jego szkolna koleżanka Dominika Hacia i Julia Machlarz z NSP w Hucie Dzierążyńskiej.

Gimnazjaliści recytowali głównie wiersze Leśmiana. Najlepiej wypadła Emilia Wojtasiuk (op. Alina Perdun), a kolejne miejsca zajęli: Kacper Machlarz (op. Agata Baj) i Dominika Solak (op. Alina Perdun).

Powiatowe przesłuchania w Tomaszowie Lubelskim odbędą się 4 i 5 października.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe