Tomaszów Lubelski: Niepełnosprawni wolontariusze w akcji Caritas

  • 26.09.2017, 12:00
  • roh
Tomaszów Lubelski: Niepełnosprawni wolontariusze w akcji Caritas
275 kg darów żywnościowych zebrali pracownicy i podopieczni Koła w Tomaszowie Lubelskim w ramach ogólnopolskiej akcji Caritas pod nazwą "Kromka chleba dla sąsiada".

Wolontariusze stowarzyszenia produkty żywnościowe zbierali 19 września w trzech sklepach sieci Biedronka w Tomaszowie. W zbiórce uczestniczyło blisko 70 osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów.

 – To dla podopiecznych ważne, aby uczestniczyć w takich akcjach. Udowadniają, że sami również są gotowi do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi – mówi Stanisława Raczkiewicz wiceprzewodnicząca Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koła w Tomaszowie Lubelskim.

Akcja prowadzona była we współpracy z Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Udało się zebrać 275 kilogramów darów, głównie żywności o długim terminie przydatności do spożycia. Zebrane produkty przeznaczone zostaną m.in. na organizację wieczerzy wigilijnej dla podopiecznych stowarzyszenia, a także na bieżące potrzeby Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Ośrodka Wsparcia PSONI w Tomaszowie Lubelskim.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

roh
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe