Remontujemy przed zimą!

  • 26.09.2017, 06:36
  • wd
Remontujemy przed zimą!
Czy jesienią warto wymieniać okna albo dach, czy to dobra pora na malowanie ścian i gdzie najlepiej kupić dobre materiały, z gwarancją jakości na długie lata? Na te i inne pytania odpowiadamy w artykule. Sprawdźcie.

Zanim zacznie się zima, upłynie jeszcze trochę czasu. Warto go nie zmarnować i wykonać w domu jesienny remont – wymienić okna, dach czy docieplić dom, żeby można było cieszyć się ciepłem i oszczędnościami w mroźne dni. 

Zatrzymaj ciepło w domu

Szczelne, energooszczędne okna są bowiem gwarancją komfortu cieplnego w pomieszczeniach oraz niskich rachunków za ogrzewanie.

– Jesienią łatwo można ocenić stan naszych okien. Jeśli przez nieszczelne okna do wnętrza wkrada się wiatr i przeraźliwe zimno, a prognozowane rachunki za kolejny sezon grzewczy znowu są wysokie, na nic zdadzą się wata, nowe uszczelki czy inne pomysły. Konieczna jest wymiana okien. Wybierając je, należy wziąć pod uwagę nie tylko ich wygląd, ale przede wszystkim parametry techniczne. Jedną z najważniejszych cech jest izolacyjność termiczna. Bo energooszczędne okna zapewnią nam komfort cieplny oraz obniżą rachunki za ogrzewanie. Właściwości izolacyjne określa współczynnik przenikania ciepła Uw, który informuje, jakie wystąpią straty ciepła przez okno po zamontowaniu go w budynku – im jest on niższy, tym więcej ciepła zachowamy wewnątrz – mówi Andrzej Rzeszutek, właściciel firmy Budomex-Tap.

– Jeśli mieszkanie czy dom jest usytuowane w pobliżu ruchliwych ulic, przy zakupie okien warto zwrócić uwagę na izolacyjność akustyczną szyb – oznaczana jest ona symbolem Rw. Współczynnik Rw wyrażany jest w decybelach i określa poziom tłumienia dźwięków pochodzących z zewnątrz budynku – im będzie on wyższy, tym ciszej będzie w pomieszczeniu. Dopuszczalny poziom hałasu w mieszkaniach w Polsce wynosi 30 dB w nocy i 40 dB podczas dnia. Polecałbym jednak wybór szyb bardziej dźwiękochłonnych, np. o współczynniku Rw na poziomie 45 dB, dzięki którym hałas pochodzący z zewnątrz będzie aż dwukrotnie mniej słyszalny niż przy zastosowaniu standardowych szyb – dodaje Augustyn Romańczuk, właściciel firmy Okno-Spec (tam można również zamówić drzwi akustyczne albo o podwyższonej odporności na włamania firmy Stalprodukt).

Okna, a także drzwi zewnętrzne najlepiej kupić u sprawdzonego producenta. Sugerując się opinią klientów, możemy polecić firmę Budomex-Tap (poza oknami PCV, w sprzedaży są tam też wszystkie materiały wykończeniowe i budowlane oraz docieplenia) i Okno-Spec (to lokalny producent okien drewnianych, aluminiowych i PCV oraz sprzedawca parapetów, rolet, moskitier, sztandarowych produktów firmy Stalprodukt, itd.). 

Po zakupie okien trzeba znaleźć fachowca. To właśnie od ekipy montażowej zależy w dużej mierze, czy będziemy zadowoleni z przeprowadzonego remontu. 

Skorzystajcie z usług remontowo-budowlanych w firmie Stanisława Fidlera – Fidler. Z ich pracy będziecie zadowoleni, bo mają za sobą wieloletnie doświadczenie poparte wiedzą. Dodamy, że Fidler w razie takiej potrzeby rozkłada płatność na raty.

Bywa niestety, że same szczelne okna nie wystarczają do maksymalnego utrzymania ciepła. Wiedzą o tym szczególnie właściciele domów wolnostojących. Dach jest kolejnym bardzo ważnym elementem, który na to wpływa. Dlatego też, często wymiana pokrycia dachowego nie wiąże się tylko z budową domu, ale po prostu z koniecznym remontem (szczególnie w przypadku mających już swoje lata domów). Uszczelnienie, wymianę pokrycia dachowego czy też izolację i wentylację dachu na pewno zdążycie wykonać jeszcze przed przymrozkami. A gdzie kupić porządną blachodachówkę czy blachę? Szeroką gamę pokryć dachowych wykonanych z najwyższej jakości materiałów pochodzących z polskiej i niemieckiej huty ArcelorMittal oraz szwedzkiej – SSAB posiada firma Metkom. Kupicie tam blachodachówki modułowe, blachodachówki i blachy trapezowe, systemy orynnowania, a nawet okna dachowe. Z solidnym dachem już żadna zima nie będzie straszna.

Podczas wszelkich prac remontowych i budowlanych potrzebne są ciągle różne materiały wykończeniowe. Szukajcie ich w Eurobud i w Budoemx-Tap.

Jesienne aranżacje mile widziane

Po męczącym i zimnym dniu nie ma to jak wziąć gorącą kąpiel z aromatycznymi olejkami, odprężyć się podczas hydromasażu... Przemiana łazienki w taką, która to umożliwi jest teraz jak najbardziej wskazana. Jesienią ceny zaczynają spadać, więc może nawet zaoszczędzicie. Żeby ciszyć się pięknym, modnym i ustawnym wnętrzem zwróćcie się o pomoc w aranżacji łazienki do projektanta wnętrz w Galerii Łazienek Hydromet. Pomoże on wybrać dodatki, stworzyć spójną kompozycję i wykona darmowy projekt łazienki! 

Żeby ocieplić salon możecie pokusić się o wstawienie kominka. Eleganckie i solidnie wykonane kominki z kamienia naturalnego (jak również blaty kuchenne, łazienkowe i schody) od lat wykonują pracownicy firmy Stones World z Łaszczowa. Ich produkty zawsze są objęte pisemną gwarancją i spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa.

Wraz ze zmianami w naturze, zmienia się nasz nastrój. Nic więc dziwnego, że mamy ochotę coś zmieniać, poprawiać czy remontować. O ile prace budowlane wymagają od nas nakładu finansowego i cierpliwości, o tyle jest miejsce, którym sami możemy się zająć. To ogród, taras albo tylko balkon. Z Mplanetą można je zaaranżować tak, by nawet w chłodne dni przyjemnie spędzało się tam poranki czy wolne weekendy. W Salonie Meblowym przy ul. Strefowej 6 w Zamościu rozpoczął się właśnie okres wyprzedaży mebli ogrodowych – rabaty sięgają nawet do 35%.

 – Do uatrakcyjnienia naszej przestrzeni na balkonie, tarasie czy w ogrodzie proponujemy bujaki, huśtawki, modne hamaki, lampiony – klasyczne drewniane lub nowoczesne chromowane, zewnętrzne oświetlenie np. kolorowe Cotton Balls, a także sztuczną trawę, kwiaty i donice, skrzynie i wazony – doradza Barbara Poznańska, manager Mplanety.

Takie jesienne dodatki dla domu oraz potrzebne remonty na pewno usatysfakcjonują domowników.

Artykuł sponsorowany

wd

Podziel się:Pozostałe