Terytorialsi złożyli przysięgę na Rynku Wielkim (ZDJĘCIA, FILMY)

  • 24.09.2017, 12:39 (aktualizacja 24.09.2017, 12:39)
  • ak
Terytorialsi złożyli przysięgę na Rynku Wielkim (ZDJĘCIA, FILMY) Anna Szewc
Kilkuset żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej z 25. batalionu lekkiej piechoty wchodzącego w skład 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej złożyło dzisiaj przysięgę na Rynku Wielkim w Zamościu. Podczas uroczystości odbyła się też prezentacja uzbrojenia i wojskowa parada. Nie obyło się bez niespodzianek. Dwaj żołnierze postanowili... poprosić swoje dziewczyny o rękę. Oświadczyny oczywiście zostały przyjęte.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

 

Uroczystości rozpoczęły się mszą w kościele garnizonowym przy ul. Wojska Polskiego w Zamościu. Po nabożeństwie żołnierze przemaszerowali na Rynek Wielki i złożyli przysięgę. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

 

Wśród gości wydarzenia był m.in. wojewoda Przemysław Czarnek, przedstawiciele służb mundurowych regionu i oczywiście armii. Przybył też Michał Dworczyk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej. Nie zabrakło też rodzin i przyjaciół ślubujących dzisiaj żołnierzy.

Wszyscy, którzy składali dzisiaj przysięgę w Zamościu mają za sobą pierwsze, 16-dniowe szkolenia podstawowe. Ci, którzy w tym etapie się wyróżnili i osiągnęli najlepsze wyniki, odbierali  listy gratulacyjne z rąk dowódcy 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Tadeusza Nastarowicza i wiceministra Dworczyka.

Przed świeżo upieczonymi żołnierzami jeszcze wiele pracy. Pełny cykl szkolenia jest zaplanowany na 3 lata. Pierwszy rok to nauka indywidualnych umiejętności i przetrwania na polu walki. W drugim nastąpi podział na specjalności wojskowe, a trzeci będzie etapem szkolenia zespołowego, rozwijaniem umiejętności taktycznych w zakresie walki i działania w zespole.

Dzisiejszej uroczystości towarzyszył pokaz uzbrojenia, odbyła się też wojskowa parada. Wyjątkowo sympatycznym akcentem był moment, gdy dwaj z żołnierzy poprosili wybranki swego serca o to, by zostały ich żonami. Obaj usłyszeli "tak".

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe