Oni mają wigor. II Ogólnopolska Senioriada - Zamość 2017 (ZDJĘCIA, FILMY)

  • 22.09.2017, 13:00
  • ak
Oni mają wigor. II Ogólnopolska Senioriada - Zamość 2017 (ZDJĘCIA, FILMY) Anna Szewc
Toczenie piłki kijem do hokeja, a takiej wielkiej, dmuchanej slalomem, rzuty woreczkiem do manekina, zwijanie liny na czas (dla panów) i zwijanie taśmy (dla pań), a także rzuty piłką do bramki i lekarską na odległość - to konkurencje rozgrywane podczas II Ogólnopolskiej Senioriady, która przed południem rozpoczęła się w Zamościu.

W hali zamojskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji spotkało się ponad 200 pań i panów, przedstawicieli klubów seniora z Lubelszczyzny, ale też z miejscowości Przykop na Podkarpaciu. Wszystkim dopisywały humory.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

– Dla nas takie zawody to czysta przyjemność. Brałyśmy już udział w takich imprezach i było wspaniale - zapewniały chwilę przed pierwszymi startami panie Krystyna Piotrowska i Anna Winnik, zamościanki z klubu "Magiczny ogród".

Obie wystartowały w każdej z konkurencji sportowych, by dla swojej drużyny zdobyć jak najwięcej punktów. Nie miały żadnych problemów, bo aktywne są na co dzień. – Pływamy na basenie, chodzimy z kijkami, mamy też dwa razy w tygodniu gimnastykę - wyliczały zgodnie obie zamościanki i zapewniały, że dzięki takiemu trybowi życia czują się lepiej i młodziej.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Podobnie zresztą mógłby powiedzieć każdy z uczestników II Ogólnopolskiej Seniorady, która w Zamościu zaczęła się dzisiaj i potrwa do jutra. Na dzisiejsze popołudnie zaplanowano  jeszcze panel edukacji prozdrowotnej, w którym udział wezmą m.in. specjaliści rekreacji ruchowej, rehabilitacji i żywienia. Na sobotę, już w Dziennym Domu Senior+ rozpoczną się zajęcia Szkoły Zdrowia jacka Kucharskiego, podczas których mowa będzie m.in. o tym, jaki wpływ na zdrowie ma odpowiedni sposób odżywiania.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

 

Ogólnopolską Senioriadę w Zamościu organizuje Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Octagon. Patronują jej Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, a także poseł Sławomir Zawiślak, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Polityki Senioralnej.

ak

Zdjęcia (35)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe