Zamość: Seniorzy na start

  • 21.09.2017, 16:42
  • ak
Zamość: Seniorzy na start
Na początek sportowa rywalizacja, a później spora dawka wiedzy na temat ruchu, żywienia, rehabilitacji - tak w skrócie przedstawia się program Ogólnopolskiej Senioriady, która w piątek zaczyna się w Zamościu.

Dwudniowa impreza (22-23 września) odbędzie się na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu, a także w mieszczącym się tuż obok Dziennym Domu Senior+. Patronują jej Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, a także poseł Sławomir Zawiślak, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Polityki Senioralnej.

Na piątkowe przedpołudnie w hali zamojskiego OSiR zaplanowano dla uczestników Senioriady konkurencje sprawnościowo-rekreacyjne, a po obiedzie rozpocznie się panel edukacji prozdrowotnej, w którym udział wezmą m.in. specjaliści rekreacji ruchowej, rehabilitacji i żywienia.

Na sobotę, już w Dziennym Domu Senior+ rozpoczną się zajęcia Szkoły Zdrowia jacka Kucharskiego, podczas których mowa będzie m.in. o tym, jaki wpływ na zdrowie ma odpowiedni sposób odżywiania.

Ogólnopolską Senioriadę w Zamościu organizuje Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Octagon.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe