Zamość: Roztocze na obrazkach i zdjęciach. Wyniki konkursu w Bibliotece Pedagogicznej

  • 20.09.2017, 14:30
  • ak
Zamość: Roztocze na obrazkach i zdjęciach. Wyniki konkursu w Bibliotece Pedagogicznej Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu
Ponad 160 prac plastycznych i przeszło 70 zdjęć ukazujących uroki Roztocza zgłoszono do konkursów, które ogłosiła Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu. Oba zostały już rozstrzygnięte. Wiadomo, kto znalazł się w gronie laureatów, a oficjalne ogłoszenie wyników jest planowane na wtorek 26 września.

Konkurs plastyczny odbył się pod hasłem „Pocztówka z Roztocza”. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych z powiatów biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego i zamojskiego. Ich prace były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych.

Wśród najmłodszych (klasy I-III) wygrał Aleksy Grabek, uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 im. dr Janusza Petera w Tomaszowie Lubelskim. Drugą nagrodę otrzymał Tymoteusz Gontarz, a trzecią Wiktoria Pomazanka (oboje z SP nr 7 im. Adama Mickiewicza w Zamościu).

Laureaci wyróżnień w tej grupie to: Eliza Pupiec (SP nr 7 Zamość), Weronika WysockaWiktoria Romańczuk (SP nr 1 w Hrubieszowie) i Zuzanna Borowiec (SP nr 4 im. Stefana Batorego w Zamościu).

Wśród starszych uczniów (klasy (IV-VII) najlepszy był Miłosz Lebieda z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przeorsku. Druga nagroda przypadła Wiktorii Bryk (SP w Pniówku), a trzecia Hannie Tomaszewskiej (SP w Wielączy).

Na wyróżnienia, zdaniem jury, zasłużyli: Gabriela Kawa (SP w Wielączy), Kacper Piechnik (SP w Szarowoli), Maria Świst (SP w Bodaczowie), Martyna Nowaczek (SP nr 6 w Zamościu), Natalia Fusiarz (SP im. Marii Curie-Skłodowskiej w Tarnogrodzie) oraz Sylwia Blicharz (SP im. Z. Krawieckiej w Majdanie Starym).

Do starszej młodzieży adresowany był konkurs fotograficzny „Roztocze w obiektywie”.

Wśród uczniów podstawówek i gimnazjalistów pierwsze miejsce zajęła Eliza Muca z SP nr 3 z Zamościa za fotografię „Harmonia roztoczańskiego lasu”. Drugą nagrodę otrzymał za "Roztoczańskie wrzosy" Jakub Kida z Gimnazjum nr 1 im. Św. Jadwigi Królowej w Biłgoraju, a trzecia przypadła w udziale Weronice Lizut z Zespołu Szkół Publicznych w Sabaudii im. Ordynacji Zamojskiej za "Roztoczańskie Szumy".

Na wyróżnienia w tej kategorii wiekowej zasłużyli: Julia Bździuch (Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Aleksandrowie), Paweł Mazurek (Gimnazjum nr 1 w Biłgoraju) oraz Aneta Głowacka (Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Żdanowie

W kategorii szkół średnich za pracę "Samotność - zalew Echo" wygrała Justyna Nowosad z Liceum Plastycznego im. B. Morando w Zamościu. Drugie miejsce zajęła jej szkolna koleżanka Magdalena Franczak, która sfotografowała „Bukową Górę” - Liceum Plastyczne im. B. Morando w Zamościu. Zaś laureatką trzeciej nagrody została Alicja Moskal z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju za zdjęcie „Kamieniołomy w Józefowie”.

Wyróżnienia otrzymali: Ewelina Kowal (ZSZiO w Biłgoraju), Patrycja Świergoń (LP im. B. Morando w Zamościu) oraz Patrycja Szczygielska (ZSZiO Biłgoraj).

Uroczyste podsumowanie konkursów i wręczenie nagród wszystkich laureatów odbędzie się 26 września o godz. 10 w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu przy ul. Sienkiewicza 5.

ak

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe