Bezpłatnie przebadaj krew

  • 21.09.2017, 08:00
  • roh
Bezpłatnie przebadaj krew
Pacjenci 41 przychodni w powiatach tomaszowskim, zamojskim, biłgorajskim i hrubieszowskim będą mogli bezpłatnie wykonać badania morfologii krwi oraz zostać dawcą szpiku kostnego. Akcję, w piątek 22 września, organizują lekarze skupieni w Lubelskim Związku Lekarzy Rodzinnych –Pracodawców.

Akcja "Profilaktyka po lubelsku" organizowana jest przez związek po raz trzeci. Skierowana jest do pacjentów przychodni, których właściciele są członkami związku. Organizowana jest 22 września, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Świadomości Przewlekłej Białaczki Szpikowej. Tego dnia 183 związkowe przychodnie na terenie województwa lubelskiego od godziny 8.00 do 13.00 będą pobierać swoim pacjentom krew na morfologię.

 – Na bezpłatne badania zapraszamy wszystkich naszych pacjentów. Z badania powinny skorzystać przede wszystkim osoby zdrowe, które dawno miały wykonywanego badania morfologii krwi. To pozwoli wcześnie wykryć ewentualne choroby – mówi Małgorzata Stokowska-Wojda, członek zarządu LZLR-P, a jednocześnie właścicielka przychodni rodzinnej w Łaszczowie.

Analizy wykona Centrum Medyczne LUXMED – partner akcji. Wyniki badań przekażą pacjentom ich lekarze rodzinni.

Ponadto od godziny 8.00 do 18.00 przychodnie, wspólnie z Fundacją Dawców Komórek Macierzystych Szpiku (DKMS), będą prowadziły edukację w zakresie dawstwa komórek macierzystych szpiku oraz możliwości zamówienia on-line pakietu rejestracyjnego do domu osoby, która zdecyduje się być dawcą.

 – Mamy pierwsze owoce edukacji. Ilość dawców komórek macierzystych szpiku na Lubelszczyźnie wzrosła od ubiegłego roku o 28 procent. Każdy potencjalny dawca komórek macierzystych szpiku jest niezwykle ważny, bo jest on jeszcze jedną szansą dla potrzebującego chorego człowieka – podkreśla Małgorzata Stokowska-Wojda.

W powiecie tomaszowskim w akcji udział biorą NZOZ: w Cukrowni-Wożuczyn, w Suścu (u. Partyzantów 8), Łaszczów (NZOZ Vivente), Józefowie (NOZ "Nasze Zdrowie"), a w Tomaszowie Lubelskim – Poradnia Rodzinna przy ul. Petera 3.

W pow. hrubieszowskim: NZOZ w Hrubieszowie przy ul. Ludnej 22/21 i Dwernickiego 92, NZOZ  w Dziekanowie, Dołhobyczowie, Strzyżowie, Kryłowie, Horodle, Trzeszczanach i Trzeszczanach Pierwszych oraz przychodnie w Werbkowicach przy ul. Kopernika 33a, Jana Pawła II 7a i Piłsudskiego 6.

W pow. biłgorajskim przychodnie w: Tarnogrodzie (ul. Rynek 1), Turobinie, Biszczy Goraju (ul. Bednarska 3), Łukowej, w Biłgoraju (ul. Poprzeczna 3a i Kościuszki 18), w Soli, Aleksandrowie II, w Tereszpolu Zaorendzie, Książpolu, Potoku Górnym. Obszy i Frampolu (NZOZ "Nasze zdrowie" i NZOZ Frampol). oraz Teodorówce.

W powiecie zamojskim ośrodki zdrowia w Suchowoli, Grabowcu (u Kozia 2), Bodaczowie, Michalowie, Wysokim, Zwierzyńcu (przychodnia "Novamed") i Zamościu (przy ul. Partyzantów 5 i Harcerska 8).

roh

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe