Borowików "jak mrówków"

  • 19.09.2017, 06:00
  • ak
Borowików "jak mrówków" Mat. nadesłany
Nie w dziesiątkach, częściej w setkach, a czasem nawet tysiącach sztuk liczy się w tym roku efekty wypraw do lasu na grzyby. Takimi zbiorami mogą się pochwalić Czytelnicy "Kroniki Tygodnia".

To już trzeci tydzień, kiedy otrzymujemy od naszych Czytelników zdjęcia zebranych przez nich grzybów. Zaczęło się od kosza maślaków, a później "rozwiązał się worek" z prawdziwkami. Tych, uważanych za najszlachetniejsze, grzybów jest w lasach mnóstwo. Mamy na to dowody, czyli fotograficzną dokumentację od Czytelników.

Jeśli się wie, gdzie iść, można wrócić do domu z naprawdę imponującymi zbiorami. Tak było w przypadku Grzegorza Kołtuna oraz jego siostry i szwagra: Agnieszki i Dariusza Rybaków. Ta trójka spędziła w lesie w okolicach Biłgoraja trzy dni i uzbierała... 1517 sztuk dorodnych borowików!

Niewiele mniejsze były efekty leśnych łowów innych Czytelników "Kroniki Tygodnia". Zdjęcia (serdecznie za nie dziękujemy) otrzymywaliśmy z całego regionu. Udane grzybobrania można było zaliczyć w lasach w okolicach Suśca, Krasnobrodu, Radecznicy i Zwierzyńca. Niewiele mniej grzybów rośnie też w rejonie Skierbieszowa.

Jak długo się ta sytuacja utrzyma? Trudno wyrokować. Prognozy pogody na najbliższe dni wskazują, że będzie dość ciepło i może padać. W takich warunkach grzyby powinny rosnąć.

Dużo, dużo więcej zdjęć nadesłanych przez Czytelników na naszym facebookowym profilu: www.facebook.com/KronikaTygodnia

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe