Gm. Tarnogród: Grzywna za zabicie psa

  • 20.09.2016, 06:31
  • Kronika Tygodnia | Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Napisz do nas: [email protected]
Gm. Tarnogród: Grzywna za zabicie psa
Na grzywnę w wysokości 2 tys. zł skazał Sąd Rejonowy w Biłgoraju myśliwego, który zastrzelił psa biegającego luzem obok swojej właścicielki. Mieszkaniec Tarnogrodu musi też przekazać nawiązkę w kwocie 1 tys. zł na rzecz organizacji pomagającej zwierzętom.

Mieszkanka gm. Tarnogród powiadomiła pod koniec stycznia policję, że podczas spaceru ktoś zastrzelił jej psa. Do zdarzenia doszło na polach w okolicach Luchowa Górnego (gm. Tarnogród). Z relacji poszkodowanej wynikało, że do zwierzęcia strzelał z samochodu nieznany jej mężczyzna, który po dokonanej egzekucji szybko odjechał.

Sprawcą okazał się 64-letni Stanisław W. z Tarnogrodu. To był myśliwy Koła Łowieckiego nr 58 Towarzystwa Racjonalnego Polowania w Zamościu. Mężczyzna tłumaczył, że pomylił psa z dzikim zwierzęciem. Mundurowi zabezpieczyli broń myśliwską, z której padł strzał do czworonoga. 

Zgodnie z obowiązującą od kilku lat znowelizowaną ustawą o ochronie zwierzą myśliwi mają zakaz odstrzeliwania błąkających się zwierząt domowych. Myśliwemu groziło do 2 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Biłgoraju skazał 9 września Stanisława W. na grzywnę w wysokości 2 tys. zł. Myśliwy musi też przekazać nawiązkę w kwocie 1 tys. zł na rzecz organizacji pomagającej zwierzętom i pokryć koszty sądowe. – Wyrok jest niewspółmiernie niski do wyrządzonej krzywdy –  uważa st. insp. Mariusz Kluziak ze Stowarzyszenia Chełmska Straż Ochrony Zwierząt. – Przecież oddając strzał, oskarżony naraził też właścicielkę psa na niebezpieczeństwo utraty zdrowia albo życia.

Więcej w papierowym wydaniu Kroniki Tygodnia.

Kronika Tygodnia | Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Napisz do nas: [email protected]

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ProAnimal
ProAnimal 20.09.2016, 09:28
Łach cmentarny.

Pozostałe