Krynice: Recytatorzy na start. Konkurs im. Tomasza Zamoyskiego

  • 17.09.2017, 09:00
  • ak
Krynice: Recytatorzy na start. Konkurs im. Tomasza Zamoyskiego BP Gminy Krynice
To będzie już kolejna edycja Konkursu Recytatorskiego im. Tomasza Zamoyskiego. Gminny etap w Krynicach zaplanowano na koniec września.

Do tego etapu zakwalifikują się ci, którzy zwycięsko przejdą przez eliminacje szkolne. Każdy z młodych recytatorów ma za zadanie zaprezentować wiersze lub fragmenty prozy autorstwa poety albo pisarza, związanego z gminą Krynice, Ziemią Tomaszowską albo Zamojszczyzną.

Uczestnicy mogą wybierać wśród utworów np. Bolesława Leśmiana, Zbigniewa Dmitrocy, Edyty Zarębskiej, Bolesława Prusa, Wacława Oszajcy, Urszuli Kozioł, Lusi Ogińskiej, Jarosława Sieka, Piotra Linka, Marii Duławskiej, Szymona Szymonowica, Tomasza Wybranowskiego czy Marcina Sendeckiego.

Jury przyzna nagrody w każdej z kilku kategorii wiekowych. Laureaci zakwalifikują się do finału powiatowego, który odbędzie się 4 i 5 października w Tomaszowie Lubelskim.

Do udziału w artystycznej rywalizacji zachęcają Biblioteka Publiczna Gminy Krynice i jej filia w Hucie Dzierżyńskiej oraz biblioteki szkolne.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe