Zamość: Rysunki Joanny Brześcińskiej-Riccio w Hotelu Arte

  • 17.09.2017, 08:00
  • ak
Zamość: Rysunki Joanny Brześcińskiej-Riccio w Hotelu Arte
Od piątku (22 września) w zamojskim Hotelu Arte czynna będzie wystawa rysunków Joanny Brześcińskiej-Riccio. Artystka urodziła się w Krasnymstawie, ale przez lata swojej artystycznej działalności związana była z Zamościem, do którego nadal często wraca, mimo że 1989 roku mieszka we włoskiej Toscanii.

Joanna Brześcińska-Riccio studiowała w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie, gdzie zrobiła specjalizację i dyplom z grafiki. Obecnie jest członkiem Arts Council - Rady Plastyki PSEP&ZPAP oraz wielu stowarzyszeń artystycznych i akademickich we Włoszech. Specjalizuje się w grafice i rysunku, głównie tuszem, np. we własnej technice na płótnie, ale też rysuje na formach ceramicznych.

Brześcińska-Riccio ma na koncie 34 wystawy indywidualne we Włoszech, Francji, Niemczech i w Polsce. Pierwsza indywidualna wystawa została zorganizowana w Zamościu w 1987 r. w ówczesnym Wojewódzkim Domu Kultury. W 30 lat po tym wydarzeniu na wernisaż prac artystki zaprasza mieszczący się na Starym Mieście w Zamościu Hotel Arte. Wystawa zatytułowana "continuum" zostanie otwarta w piątek o godz. 17.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęła redakcja Kroniki Tygodnia.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe