Józefów: Tabliczka mnożenia jak tabliczka czekolady. Nietypowe lekcje matematyki

  • 13.09.2017, 07:30 (aktualizacja 13.09.2017, 07:36)
  • ak
Józefów: Tabliczka mnożenia jak tabliczka czekolady. Nietypowe lekcje matematyki pixabay.com
Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie nie tylko wypożycza książki. realizuje też szereg projektów edukacyjnych. Jeden z nich to rozpoczynający się właśnie "Tabliczka mnożenia jest jak tabliczka czekolady". Właśnie dlatego w centrum miasteczka za jakiś czas zostanie uruchomiona... czekoladowa fontanna.

Na czym projekt ma polegać? tego dowiedzieć się będzie można podczas spotkania organizacyjnego, które planowane jest na najbliższy piątek (15 września) o godz. 15.

Do udziału w nim biblioteka zaprasza głównie uczniów klas IV - VII szkoły podstawowej, ponieważ to oni będą głównymi uczestnikami projektu, którego autorzy chcą uświadomić młodym ludziom, że matematyka może być ciekawa i przydatna w codziennym życiu.

W planach zajęć plastycznych i literackich jest m.in. konkurs na pracę nawiązującą do tematu projektu "Tabliczka mnożenia jest jak tabliczka czekolady". Powstanie też Salonik Gier Planszowych i odbędzie się pierwszy Powiatowy Turniej Matematyczny z udziałem uczniów z całego powiatu biłgorajskiego. Na wielki finał, oprócz gier i zabaw zaplanowano ustawienie dla dzieciaków fontanny z czekolady.

Pieniądze na realizację tego programu biblioteka pozyskała z Fundacji mBanku.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe