Krynice: Przeżyli z sobą ponad 50 lat. Świętowali złote gody (ZDJĘCIA)

  • 12.09.2017, 08:21
  • ak
Krynice: Przeżyli z sobą ponad 50 lat. Świętowali złote gody (ZDJĘCIA) UG Krynice
Ponad 50 lat stanęli na ślubnym kobiercu. Przysięgali sobie wówczas "miłość, wierność i uczciwość małżeńską". Dotrzymali słowa i w ostatni weekend kilkanaście par z gminy Krynice obchodziło jubileusz złotych godów.

Bohaterami uroczystości byli państwo: Teresa i Stanisław Skorupowie z Polan, Maria i Teofil Artymiakowiez Polan, Teresa i Franciszek Pokrywkowie z Dzierążni, Maria i Sławomir Huzarowie ze Zwiartowa-Kolonii, Halina i Ryszard Bartmańscy z Huty Dzierążyńskiej, Stanisława i Czesław Bochniakowie z Majdanu Krynickiego, Maria i Janusz Hałasowie z Krynic, Maria i Edward Smolągowie z Majdanu Krynickiego, Izabela i Józef Bałabuchowie z Huty Dzierążyńskiej, Emilia i Stanisław Brykowie z Majdanu Krynickiego, Krystyna i Władysław Sachajkowie z Zaboreczna oraz Jadwiga i Kazimierz Haciowie z Krynic.

Jubileuszowe obchody zorganizowano w ośrodku kultury w Krynicach. Wcześniej małżonkowie i ich goście wzięli udział w mszy św., podczas której odnowili przysięgę składaną pół wieku temu. Nabożeństwo w ich intencji odprawił proboszcz parafii w Krynicach ksiądz Zbigniew Mazurek. 

Podczas przyjęcia było mnóstwo gratulacji i serdecznych życzeń. Nie zabrakło okolicznościowego tortu. Ponadto jubilaci odebrali medale za długoletnie pożycie, przyznane przez prezydenta RP. Wręczali je m.in. wójt Krynic Janusz Bałabuch, starosta tomaszowski Jan Kowalczyk oraz zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Agnieszka Michalczuk. 

ak

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe