Gm. Sułów: Inwestują w turystykę

  • 12.09.2017, 16:03
  • bn
Gm. Sułów: Inwestują w turystykę
Będzie piękniej, bardziej atrakcyjnie. Władze gminy Sułów przymierzają się do potężnej inwestycji. Chodzi m.in. o budowę prawie 300-metrowej plaży w miejscowości Kulików. Przygotowania ruszyły z kopyta. Czy gminie uda się jednak pozyskać unijne dofinansowanie na ten cel? Czas pokaże.

Pod koniec sierpnia radni gminy Sułów zebrali się na nadzwyczajnej sesji. Głównym punktem programu obrad było "Zabezpieczenie środków finansowych na wykonanie zadania inwestycyjnego pn. Naturalnie w Kulikowie – zagospodarowanie obiektu przy zbiorniku wodnym w Kulikowie". Ponadto przedyskutowano zmiany w wieloletnim, gminnym programie inwestycyjnym (na lata 2016-2020) oraz korekty w tegorocznej uchwale budżetowej. O co chodzi? 

– Będziemy starać się o środki unijne m.in. na planowaną budowę plaży w miejscowości Kulików (nad wielkim zbiornikiem wodnym w Nieliszu: jego część znajduje się w gminie Sułów – przyp. red.). Staramy się o środki unijne na ten cel. Musieliśmy jednak wcześniej zabezpieczyć tzw. wkład własny dla tej inwestycji. Tak się podczas ostatniej sesji nadzwyczajnej stało – mówi Janusz Stańczyk, sekretarz Urzędu Gminy w Sułowie.

Jeśli dofinansowanie uda się pozyskać, na inwestycję w Kulikowie zostanie wydanych 1 mln 996 tys. zł (z czego wkład własny to ok. 648 tys. zł). Za te pieniądze będzie wybudowana nowa, obszerna plaża. Powstanie także nowa droga dojazdowa, duży parking, molo oraz zaplecze sanitarne, w którym znajdą się m.in. toalety i prysznice. Gmina już wystąpiła z wnioskiem o unijne dofinansowanie. Jednak kiedy pieniądze uda się ewentualnie pozyskać, trudno na razie powiedzieć. Prawdopodobnie prace budowlane zostaną przeprowadzone w latach 2019-2020 (jednak urzędnicy mają nadzieję, że część z nich uda się wykonać już w przyszłym roku).  

– W tym roku na pewno wykonamy projekt całej inwestycji – mówi sekretarz Janusz Stańczyk. – Będzie ona ważna dla naszej społeczności. Mamy już kilka gospodarstw agroturystycznych, ale liczymy, że powstaną następne. Przy plaży wydzielimy także teren, na którym będą mogły powstać różne usługi (chodzi m.in. o gastronomię – przyp. red.). Ponadto w Kulikowie istnieje już plac, na którym stoją: altany i m.in. wieża widokowa. Działa tam także miejsce postojowe dla rowerzystów przy szlaku Green Velo. To wszystko razem będzie stanowić spójną całość.

Więcej o planach samorządowców z Sułowa w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

bn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe