Policjanci w Ulhówku i w Suścu: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jak to działa?

  • 09.09.2017, 12:00
  • ak
Policjanci w Ulhówku i w Suścu: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jak to działa? KPP Tomaszów Lubelski
O możliwościach, jakie daje obywatelom Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa mówili w piątek (8 września) tomaszowscy policjanci podczas spotkań w Ulhówku i w Suścu.

W obu miejscowościach tomaszowska KPP zorganizowała wczoraj debaty społeczne. – Głównym założeniem było omówienie sposobów poprawy bezpieczeństwa, a bardzo dobrym narzędziem do tego jest KMZB, bo wszyscy mamy możliwość zapobiegania tym zagrożeniom – wyjaśnia Agnieszka Leszek, rzeczniczka tomaszowskiej policji.

Pierwsza debata odbyła się rano w Urzędzie Gminy w Uhówku. Uczestników debaty przywitali wójt Ulhówka Łukasz Kłębek oraz I zastępca komendanta powiatowego policji kom. Szymon Mroczek.  Podczas spotkania została przybliżona Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, policjantka pokazała jak ” poruszać” się po tej aplikacji i przekonywała mieszkańców, że narzędzie to ułatwi im zwrócenie uwagi policji na miejsca „zagrożone”. Zademonstrowana została też aplikacja „Moja Komenda” na telefon komórkowy.

Druga debata tego dnia odbyła się Suścu. Uczestników debaty przywitali wójt Zbigniew Naklicki, zastępca komendanta i kierownik miejscowego posterunku podkom. Jerzy Rusin. Ten ostatni przedstawił i omówił prezentację dotyczącą stanu bezpieczeństwa na podległym terenie, zestawienie liczbowe poszczególnych zdarzeń. Podobnie jak w Ulhówku została przedstawiona KMZB i aplikacja na androida „Moja Komenda”.

– Na zakończenie, tradycyjnie już, uczestnicy wypełnili ankiety dotyczące oceny stanu bezpieczeństwa, jak również oczekiwań wobec służby policji. Zostały też rozdane ulotki profilaktyczne – podsumowuje Agnieszka Leszek.

ak

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe