Mota-Engil Central Europe zbuduje obwodnicę Tomaszowa Lubelskiego?

  • 06.09.2017, 13:03 (aktualizacja 06.09.2017, 18:20)
  • ak
Mota-Engil Central Europe zbuduje obwodnicę Tomaszowa Lubelskiego? GDDKiA
Ta firma złożyła najkorzystniejszą ofertę i dlatego, jeśli nie będzie odwołań, to właśnie Mota-Engil Central Europe podpisze umowę z lubelskim oddziałem GDDKiA i ostatecznie zbuduje obwodnicę Tomaszowa Lubelskiego.

Komunikat w tej sprawie lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wydał we wtorek (5 września). Wynika z niego, że firma Mota-Engil Central Europe jest gotowa przygotować dokumentację i podjąć się budowy obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego za 193,5 mln zł.

Wyczekiwana od dawna obwodnica miasta ma powstać w ciągu drogi ekspresowej S17. Na wykonanie zadania zwycięska firma będzie miała 3 lata, dokładnie 34 miesiące, z wyłączeniem okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca. Gwarancja na zrealizowane prace ma wynieść 10 lat.

Zadaniem zwycięskiej firmy będzie aktualizacja istniejącej dokumentacji do obecnie obwiązujących przepisów, w tym uwzględnienia modyfikację decyzji środowiskowej. Gdy pozwolenie na budowę zostanie wydane, rozpocznie się realizacja inwestycji, czyli budowa jednojezdniowej obwodnicy o długości ok. 9,6 km.

"Trasa przebiegać będzie po wschodniej stronie miasta. Na przecięciu z drogą wojewódzką nr 850 powstanie węzeł Tomaszów Północ, a na włączeniu do przebiegu DK17 węzeł Tomaszów Południe. W obrębie obu węzłów trasa będzie miała docelowy dwujezdniowy przekrój. Nad doliną rzeki Sołokiji droga ekspresowa pobiegnie estakadą, zbudowane zostaną również drogi dojazdowe o łącznej długości 13,8 km przeznaczone do obsługi ruchu lokalnego" - podano w komunikacie GDDKiA.

W przetargu najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Mota-Engil Central Europe. Jeśli w ciągu 10 dni nie wpłyną odwołania, to po zakończeniu kontroli prowadzonej przez prezesa Urzędu Zamówień Publicznych, będzie można zawrzeć umowę z wykonawcą.

CZYTAJ TAKŻE: OSIEM FIRM CHCE BUDOWAĆ OBWODNICĘ TOMASZOWA LUBELSKIEGO

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
zenek
zenek 06.09.2017, 16:37
ciekawe co znaczy najkorzystniejszą .........różnie to z tym bywało , a o wat nie ma się co martwić czy obcy czy swój i tak ...........zrobi swoje :(:((::(:(:(:((::((::((
Zawisza Ciemny
Zawisza Ciemny 06.09.2017, 15:06
Mota to chyba hiszpańska firma. A gdzie nasi specjaliści od zwrotu VATu ?

Pozostałe