Rzeczpospolita Ubezpieczonych

  • 08.09.2017, 07:00
  • mk
Rzeczpospolita Ubezpieczonych nadesłane
Jak ponad 80 lat temu gazety opisywały powstanie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych? Jak wyglądały pierwsze maszyny liczące i komputery w ZUS? Tego można się dowiedzieć, oglądając wystawę "Rzeczpospolita Ubezpieczonych".

"Rzeczpospolita Ubezpieczonych" to wystawa fotograficzna opatrzona komentarzami naocznych świadków historii, zarówno pracowników ZUS, jak i innych obywateli. Ekspozycja powstała co prawda z okazji 80-lecia powołania Zakładu, ale sięga w przeszłość jeszcze głębiej, do Polski pod zaborami w XIX wieku. 

Losy instytucji i jej pracowników nierozerwalnie splotły się z losami Polski i Polaków. 

– Wystawa, przez pryzmat zmieniającej się instytucji, pokazuje więc najnowszą historię naszego kraju i przemiany, które zachodziły w społeczeństwie. Warto poświęcić chwilę na tę lekcję – zaprasza dyrektor Oddziału ZUS w Biłgoraju, Zbigniew Wasąg

Ekspozycję będzie można oglądać w Zamościu, w holu głównym Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" przy ul. Odrodzenia 9. Wystawa będzie czynna do 8 września. W sobotę i niedzielę będzie można ją oglądać w godzinach 11.00-23.00, a od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-23.00.

 

mk
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe