Tomaszów Lubelski: Nadchodzi czas zawodowców

  • 7.09.2017, 06:00 (aktualizacja 07.09.2017 06:41)
  • Robert Horbaczewski
Tomaszów Lubelski: Nadchodzi czas zawodowców
Kolejne 2,6 mln zł z unijnych środków trafi do tomaszowskich szkół zawodowych. Tym razem pieniądze pójdą na zakup niezbędnego wyposażenia pracowni i warsztatów, aby kształcić fachowców, jakich potrzebuje rynek pracy. Lista zakupów liczy 267 pozycji, wśród nich są bardzo nowoczesne urządzenia.

Operator obrabiarek skrawających i maszyn CNC to jeden z najbardziej poszukiwanych zawodów w regionie. Absolwentów z takimi praktycznymi umiejętnościami gotowa jest zatrudnić firma "Roztocze", jeden z największych pracodawców w powiecie tomaszowskim. Ale co z tego, jeśli szkoły nie dysponują nowoczesnymi maszynami, aby kształcić uczniów w praktyce. Jest szansa, że to się zmieni. Powiat z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego pozyskał 2 mln 564 tys. zł na doposażenie pracowni i warsztatów kształcenia zawodowego Zespołów Szkół nr 3 (dawna Budowlanka) i nr 4 w Tomaszowie Lubelskim (dawny Mechanik). Po dodaniu wkładu własnego powiatu (452 tys. zł) na zakupy przeznaczone zostanie ponad 3 mln zł. Na liście znajduje się 267 pozycji wyposażenia pracowni w szkołach, m.in.: komputery, serwery, oprogramowanie, 2 obrabiarki CNC, 3 obrabiarki konwencjonalne, 2 samochody osobowe, meble kuchenne, meble do pracowni hotelarskiej, meble do pracowni, sprzęt multimedialny, TV, rzutniki, sprzęt AGD. 

Pomoce naukowe mają wspomóc uczniów kształcących się w 9 zawodach: technik ekonomista, technik mechanik, technik informatyk, technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik budownictwa technik pojazdów samochodowych, kucharz, monter zabudowy i robót wykończeniowych.

 – Takich zakupów jeszcze nie było. Pierwsze wyposażenia pracowni i warsztatów chcemy kupić jeszcze w tym roku, tak aby skorzystali z tego obecni uczniowie – podkreśla Ryszard Ostrówka z wydziału integracji europejskiej, rozwoju gospodarczego i promocji Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Lubelskim.

Więcej w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Robert Horbaczewski
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe