Kara śmierci dla bydlaków

  • 05.09.2017, 05:45
  • Leszek Wójtowicz
Kara śmierci dla bydlaków policja.pl
Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro zapowiada wyższe kary za gwałty ze szczególnym okrucieństwem. Ma to związek z bulwersującymi wydarzeniami m.in. w Łodzi i Rimini we Włoszech. Policjanci zatrzymali niedawno obywatela Bułgarii, który miał zmuszać do prostytucji 25-letnią mieszkankę powiatu krasnostawskiego i ją gwałcić.

Obietnica ta padła w kontekście sprawy zbiorowego zgwałcenia i więzienia przez ponad tydzień 26-letniej mieszkanki Łodzi. Do tego bulwersującego zdarzenia doszło w lipcu w Łodzi. Kobieta po kilku operacjach zmarła. Policja zatrzymała jej trzech oprawców. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani.

W sierpniu polską i włoską opinią publiczną wstrząsnęły wydarzenia, które rozegrały się na plaży w Rimini. Przypomnijmy, że czterech napastników pobiło do nieprzytomności młodego Polaka, który na wypoczynek do Italii wyjechał z jednym z lubelskich biur podróży, a następnie przez kilka godzin gwałciło jego żonę. Poszkodowani trafili do szpitala, natomiast sprawcy na początku września zostali zatrzymani. To 20-latek z Konga, 17-letni obywatel Nigerii oraz dwóch braci w wieku 15 i 16 lat z Maroka.

Surowsze kary

"Za Rimini dla tych bydlaków powinna być kara śmierci. Choć dla tego konkretnego przypadku przywróciłbym również tortury" – tak wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki skomentował na Twitterze brutalną napaść na polskie małżeństwo we Włoszech.

I choć ten wpis wzbudził wiele kontrowersji, to wiceminister nie wycofał się ze swoich słów, a na dodatek zyskał wielu zwolenników. – Wiem, że kara śmierci to dawno zapomniana melodia, ale ja też, w uzasadnionych przypadkach, byłbym za jej przywróceniem – mówi 65-letni mieszkaniec Zamościa.

Przywrócenie kary śmierci nam nie grozi, ale minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro zapowiada wyższe kary za gwałty ze szczególnym okrucieństwem.

Przypomnijmy, że obecnie za gwałt ze szczególnym okrucieństwem grozi od 5 do 15 lat pozbawienia wolności. W propozycjach Ministerstwa Sprawiedliwości ma to być kara od 10 do 30 lat więzienia.

Obok zaostrzenia kar za wyjątkowo brutalne zgwałcenia resort sprawiedliwości zamierza także zlikwidować przedawnienia w przypadku najcięższych przestępstw popełnionych na tle seksualnym przeciwko zdrowiu i życiu, m.in. zabójstwa w związku ze zgwałceniem zagrożonego karą dożywotniego pozbawienia wolności. – Projekt nowelizacji kodeksu karnego zaostrzający kary za zgwałcenie ze szczególnym okrucieństwem jest już gotowy i po wakacjach zostanie przekazany do konsultacji międzyresortowych – zapowiedział na konferencji prasowej Zbigniew Ziobro.

Bułgar zatrzymany

Policjanci z Krasnegostawu zatrzymali pod koniec sierpnia 31-letniego obywatela Bułgarii, który miał zmuszać do prostytucji mieszkankę gminy Fajsławice, czerpać z tego korzyści i sam miał ją wielokrotnie zgwałcić.

Pokrzywdzona 25-latka powiadomiła stróżów prawa, że od kilku miesięcy była zmuszana do prostytucji przez 31-letniego obywatela Bułgarii. Mężczyzna bijąc ją i grożąc, zmuszał do świadczenia usług seksualnych za pieniądze. – Z relacji kobiety wynika, iż wywoził ją do różnych miejscowości, w tym także poza granice kraju, gdzie była zmuszana do prostytucji – informuje podkom. Piotr Wasilewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Więcej w e-wydaniu i papierowym wydaniu Kroniki Tygodnia.

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe