Gm. Zamość: Nie było gwałtu na cmentarzu

  • 05.09.2017, 16:10
  • Leszek Wójtowicz
Gm. Zamość: Nie było gwałtu na cmentarzu
Był seks, ale za zgodą pokrzywdzonej. Do takich wniosków doszła zamojska prokuratura, która umorzyła śledztwo w sprawie doprowadzenia do obcowania płciowego upośledzonej umysłowo 26-letniej mieszkanki gminy Zamość.

Z informacji przekazanej policjantom pod koniec stycznia przez rodzinę pokrzywdzonej wynikało, że gwałtu na niepełnosprawnej intelektualnie 26-latce miał się dopuścić dwa miesiące wcześniej 51-letni mieszkaniec sąsiedniej wsi. To znajomy rodziny pokrzywdzonej, który kilka tygodni wcześniej instalował w ich domu centralne ogrzewanie. Do gwałtu miało dojść na cmentarzu. Pokrzywdzona zaszła w ciążę. Za doprowadzenie osoby upośledzonej umysłowo do obcowania płciowego grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Śledczy zajmowali się też kierowaniem przez 51-latka gróźb pozbawienia życia pod adresem matki 26-latki, jak również gróźb doprowadzenia jej dwóch małoletnich córek do obcowania płciowego. – Jeśli chodzi o pierwszy czyn, to śledztwo zostało umorzone wobec braku znamion czynu zabronionego, natomiast w przypadku dwóch pozostałych – wobec braku danych dostatecznie uzasadniających popełnienie tych czynów – tłumaczy Ewa Jałowiecka-Śliwa, szefowa Prokuratury Rejonowej w Zamościu.

Więcej w e-wydaniu i papierowym wydaniu Kroniki Tygodnia.

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe