Zamość: Wystartował Bieg Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny (ZDJĘCIA)

  • 31.08.2017, 12:47 (aktualizacja 31.08.2017, 13:06)
  • ak
Zamość: Wystartował Bieg Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny (ZDJĘCIA) Tomasz Tomczewski
Dzisiaj rozpoczął się w Zamościu jubileuszowy XXX Jubileuszowy Bieg Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny. Na starcie wyścigu stanęli zarówno zdrowi, jak i niepełnosprawni zawodnicy. Będą rywalizować aż do niedzieli, 3 września.

To wyjątkowe sportowe wydarzenie organizowane jest w Zamościu co roku, by oddać hołd Dzieciom Zamojszczyzny, których tragiczny los łączy się z historią naszego regionu.

Zawodnicy startujący w całych zawodach pokonują cztery etapy (jeden etap dziennie), a łączny dystans jaki mają do pokonania to 100 km.

Rywalizują kobiety i mężczyźni, zawodowcy i amatorzy, zdrowi i niepełnosprawni, dodatkowo prowadzona będzie również klasyfikacja dla zawodników ze służb mundurowych.

Program przedstawia się następująco: 

I ETAP – 31.08 CZWARTEK
Zamość – Zwierzyniec 35 km

II ETAP –01.09 PIĄTEK
Zamość – Krasnobród 28,9025 km

III ETAP – 02.09 SOBOTA
Zamość – Skierbieszów 21,9705 km

IV ETAP – 03.09 NIEDZIELA
Kryterium Uliczne im. Lucjana Ksykiewicza 15 km

Organizatorem biegu jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu. Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk oraz Marszałek Województwa Lubelskiego Pan Sławomir Sosnowski.

ak

Zdjęcia (13)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe