Rusza akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

  • 26.08.2017, 11:00
  • ak
Rusza akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie freeimages.com
Na wrzesień zaplanowano w naszym województwie szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie. Akcja potrwa kilka dni. W tym czasie należy zachować szczególne środki ostrożności.

Szczepienia mają być prowadzone od 9 do 20 września. Specjalne preparaty w formie brunatnych stożków o rybim zapachu będą zrucane z samolotów. Na każdy kilometr kwadratowy wyznaczonej powierzchni lasów, pól i łąk ma spaść ok. 20-30 dawek.

Należy unikać jakiegokolwiek kontaktu ze specyfikiem, a gdyby jednak do tego doszło, trzeba jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. Natomiast każdy kontakt zwierząt domowych ze szczepionką należy zgłosić weterynarzowi, powinno się jednak psy trzymać w czasie szczepień na uwięzi, a koty w zamknięciu.

Nie zaleca się organizacji polowań zbiorowych na terenach objętych szczepieniem w okresie 14 dni od daty wyłożenia szczepionki.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Agata8
Agata8 29.09.2017, 09:49
W 1991 roku zanotowano 1514 lisów chorych na wściekliznę. Obecnie liczba ta zdecydowanie zmalała.
http://www.exmetrix.com/pl/pos…

Pozostałe