Było brzydko, jest ładnie. Przystanek w Krynicach odmalowany (ZDJĘCIA)

  • 24.08.2017, 15:00
  • ak
Było brzydko, jest ładnie. Przystanek w Krynicach odmalowany (ZDJĘCIA) GOK Krynice
Zamiast wyblakłych ścian żywe kolory, a na nich wymalowany wzór dzierganej serwetki - tak teraz wygląda przystanek autobusowy w Krynicach, który przeszedł metamorfozę w ramach projektu "Krynickie inspiracje". Odnowione zostały także betonowe stoły na placu targowym.

Projekt "Krynickie inspiracje," to trwający jeszcze cykl przedsięwzięć warsztatów, które ludzi w różnym wieku mają zachęcać do odkrywania swojej tożsamości kulturowej, a także pobudzać ich kreatywność i rozwijać zdolności.

Jednym z przedsięwzięć zrealizowanych w ramach projektu było odnowienie przystanku autobusowego w Krynicach. Prezentuje się teraz uroczo. Jego ściany zostały odmalowane, a na dodatek pojawiły się na nich ciekawe wzory z dzierganych na szydełku serwetek. 

Skąd ten pomysł? 

"Po naszym objeździe po gminie i spotkaniach z lokalnymi artystami doszliśmy do wniosku, że wiele pięknych rzeczy jest tworzonych w zaciszach naszych domów. W każdym zaś niemal, nieraz ukryte w szufladach znajdują się dziergane na szydełku lub robione na drutach - serwetki, o przeróżnych fantazyjnych wzorach i barwach. Tradycja dziergania nieraz kultywowana jest przez następne pokolenia i stanowi swoistą lokalną tradycję, dlatego postanowiliśmy pokazać serwetki w widocznym miejscu, by odkryć pasje kobiet naszej gminy. " – wyjaśnia w facebookowym wpisie Beata Gałan-Smól, koordynatorka projektu "Krynickie inspiracje".

Identyczne motywy pojawiły się także na odnowionych betonowych stołach.

Działaniami artystycznymi młodych ludzi kierowała plastyk  Edyta Gałan. Pod jej wodzą pracowali: Wiktoria Stopa, Julia Lenard, Natalia Lenard, Izabela Bełż, Julia Sachajko , Aleksandra Rarot, Magdalena Semczuk i Mateusz Lenard.

Zdjęć sprzed i po metamorfozie można zobaczyć poniżej.

ak

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Joanna
Joanna 25.08.2017, 11:14
Projekt "Krynickie Inspiracje" jest współfinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w Warszawie w ramach Programu "Kultura - Interwencje 2017". Uczestnicy projektu wezmą jeszcze udział w warsztatach muzycznych z zakresu muzyki ilustracyjnej, pojadą na koncert do Filharmonii Lubelskiej oraz zorganizują happening.
Beata
Beata 25.08.2017, 19:22
Do powyższego artykułu warto dodać, że pomysłodawczynią tego niezwykle atrakcyjnego projektu jest pani Joanna Jamroż - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Krynicach.

Pozostałe