Gm. Zamość: Bezpłatne badania dla pań w Sitańcu, Żdanowie, Kalinowicach i Mokrem

  • 27.08.2017, 08:00 (aktualizacja 27.08.2017, 09:10)
  • ak
Gm. Zamość: Bezpłatne badania dla pań w Sitańcu, Żdanowie, Kalinowicach…
Ambulans spółki Medica Badania z Łodzi odwiedzi we wrześniu gminę Zamość. W kilku wioskach zostaną wówczas przeprowadzone bezpłatne badania mammograficzne dla pań w wieku 50-69 lat.

Z darmowej profilaktyki mogą skorzystać kobiety z tej grupy wiekowej, które mammografii finansowanej przez NFZ nie wykonywały w ciągu ostatnich dwóch lat. Inne panie również będą mogły się przebadać, ale wówczas zapłacą 56 zł.

Mammobus dotrze do kilku miejscowości. We wtorek 28 września stanie w Sitańcu przy Zespole Szkół. Badania potrwają tam od godz. 8-12. Tego samego dnia będzie też w Żdanowie. Zaparkuje przy szkole. Mammografia prowadzona będzie od 13 do 17.

Dzień później ambulans dojedzie do Mokrego. Badania odbywać się mają na placu przy wiejskiej świetlicy w godz. 8-12, a później od godz. 13 do 17 specjaliści czekać będą na pacjentki przy szkole w Kalinowicach.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe