Gm. Tomaszów Lubelski: Senior musi być aktywny

  • 25.08.2017, 06:00
  • roh
Gm. Tomaszów Lubelski: Senior musi być aktywny LGD Roztocze Tomaszowskie
Seniorzy z Majdanu Górnego grają, śpiewają, a jak trzeba to sprzątają. Członkowie Klubu Seniora "Relaks" w ramach relaksu posprzątali skwerek w swoje wiosce.

Klub Seniora "Relaks" w Majdanie Górnym rozpoczął działalność 28 stycznia 2016 roku. Inicjatorem jego powstania jest Alina Fus, nauczycielka, wieloletnia dyrektor Szkoły Podstawowej w Majdanie Górnym. Zawsze aktywna, pełna wigoru po przejściu na emeryturę także postanowiła działać. Skrzyknęła do działania takich emerytów jak ona.

 – Uznałam, że czas najwyższy, aby emeryci także mieli coś od życia, bawili się, śmiali, śpiewali wspólnie – mówi Alina Fus.

Na początku do klubu zapisało się 8 osób. Dziś "Relaks" liczy 38 członków, w większości powyżej 60. roku życia. Najstarsza seniorka ma 83 lata. Alina Fus ma nadzieję, że członków klubu seniora będzie przybywać. Klub spotyka się w miejscowym Wiejskim Domu Kultury w każdy czwartek. Rozmawiają, wspominają, śpiewają, recytują, uczestniczą w przeróżnych warsztatach (choćby z zapamiętywania informacji czy radzenia sobie ze stresem).

Więcej o działalności klubu w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

roh

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe